Strategija ni le mrtva črka
Po letu dni, odkar je kranjski mestni svet sprejel strategijo trajnostnega razvoja, so svetniki ugotavljali, da je večina načrtovanih projektov končana ali so vsaj v pripravi.
Kranj – Lani v začetku maja so kranjski svetniki sprejeli strategijo razvoja občine od leta 2009 do leta 2023, postavili pa so si tudi nalogo, da vsako leto preverijo, ali se kranjski strateški dokument izpolnjuje ali pa bo ostal zgolj mrtva črka na papirju. »Že pri pripravi strategije je bilo kar nekaj vprašanj, zakaj jo sploh potrebujemo in zakaj je bilo v to vloženo toliko energije. Vendar se je v tem letu izvajanja strategije izkazalo, da ima dokument velik pomen, saj predstavlja naša pričakovanja in etapne cilje, katerih izvrševanje lahko preverjamo. To je zelo pomembno tudi pri financiranju projektov, in ko se po enem letu oziramo nazaj, lahko ugotavljamo, da je bila realizacija dobra,« je povedal kranjski župan Damijan Perne, podžupan Stane Štravs, ki je bil pristojen za pripravo poročila o izvajanju strategije, pa je kranjskim svetnikom na zadnji seji predstavil že zaključene projekte in projekte, ki se izvajajo. Svetniki so se večinoma strinjali, da je bilo marsikaj narejeno, čeprav so poročilu očitali tudi precej leporečja in (pred)volilne propagande.
Precej razprave je bilo na zadnji seji kranjskega mestnega sveta tudi glede novih šolskih okolišev, saj so predstavili študijo, kako bi otrokom zagotovili čim bolj enakovredno šolanje. Največ dvomov je bilo glede skupnega šolskega okoliša za osnovni šoli Orehek in Stražišče, kjer je predlog, da se uvedeta dva šolska okoliša, prav tako pa je bila polemika glede opredelitve OŠ Simona Jenka kot podružnične šole, vendar pa so svetniki na koncu razprave sprejeli sklep, da bo šola po novem vendarle podružnična. Prav tako so, po razpravi in nekaterih pomislekih glede racionalnosti, potrdili sklep o izbiri zasebnega partnerja za telovadnici pri osnovni šoli Besnica in podružnični šoli Goriče, ki naj bi ju škofjeloški Tehnik zgradil do začetka novega šolskega leta.