Damijan Perne (Foto: arhiv GG)

Na čaju z županom

Svetniška skupina in občinski odbor stranke Zares sta pripravila popoldan ob čaju s kranjskim županom Damijanom Pernetom.

Kranj - Srečanje je bilo zasnovano kot javni intervju lokalne televizije, v katerem je župan odgovoril na vrsto vprašanj, povezanih z naložbami v mestni občini, pa tudi navzoči občani so nanj naslovili več vprašanj. O črpanju evropskega denarja za kranjske projekte je Damijan Perne dejal, da gre za okoli dvajset milijonov evrov, s pomočjo evropskih virov pa obnavljajo grad Khislstein, ulice in trge starega dela mesta, gradijo krožišča, sledi obnova Slovenskega trga … Skratka, v Kranju se veliko gradi. Ob tem zbuja nezadovoljstvo dejstvo, da je Kranj ves čas razkopan. Na vprašanji, kdaj bo knjižnica in kdaj bo končno dograjena Stara cesta, župan ni vedel odgovora, kajti pri knjižnici občina ni investitor, pri Stari cesti pa je dokončanje del odvisno od arheoloških najdb. V pogovoru niso mogli mimo kranjskih odpadkov in skupnega gorenjskega projekta CERO. V operativnem programu so dve gorenjski odlagališči in predelovalnica odpadkov v industrijski coni na Polici, v slednjo je občina Kranj vložila veliko energije, sedaj pa je ta projekt vprašljiv. Problem je v podpisu medobčinske pogodbe, je dejal Damijan Perne, saj če je ne bo, tudi evropskega denarja za predelovalnico ne bo. Do junija pa morajo pripraviti za oddajo vso dokumentacijo.

Občani so župana opozorili na več problemov: da so dela v Layerjevi hiši opravljena nekvalitetno, da bi morala biti Savska cesta obnovljena že do lanskega novembra, da ob Savski cesti Sava odnaša obrežje in odlaga odpadke, da v Kranju manjka parkirišč. Župan je v zvezi s slednjimi odgovoril, da parkiranje ne bo več povsem zastonj. Za parkirišče na Sejmišču pa je dejal, da bo veljal enak režim kot za parkirišče pri Čebelici. Župan bi se lahko pogosteje sestajal z občani, ne le v volilnem letu, so navrgli občani. Na to je Perne dejal, da imajo občani že sedaj možnost priti do župana in treh podžupanov s svojimi problemi in pobudami, z vsemi 54 tisoč prebivalci pa se pač ne bo mogoče nikoli srečati.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranjska Gora / / 11:06

Vitranc še vedno privlačen

Kranjska Gora je tudi ta konec tedna dokazovala, da je Pokal Vitranc lahko uspešna prireditev tudi ob rezultatskem mrku slovenskih smučarjev. A koliko časa bodo še zdržali?

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / / 07:00

Zastonj prepleskali bolnišnico

V jeseniški bolnišnici je potekalo državno tekmovanje slikopleskarjev. In najboljši rezultat? Na novo prepleskane stene bolnišnice!

Gospodarstvo / / 07:00

Vsako pisanje ni birokracija

Mag. Miran Naglič: "Kmetje bi brez pomoči kmetijskih svetovalcev pri pripravi vlog težko izkoristili ponujeni državni in evropski denar."

Gospodarstvo / / 07:00

Gorenjski čebelarji se bodo združili

Gorenjska čebelarska društva, ki so zdaj vključena v dve zvezi, naj bi se združila v enotno Čebelarsko zvezo Gorenjske.

Gospodarstvo / / 07:00

Arhitektura domov znanih Slovencev

Časopisno založniška družba Kmečki glas je s sofinanciranjem ministrstva za kulturo in s podporo Gorenjske banke izdala knjigo z naslovom Arhitektura domov znanih Slovencev.

Gospodarstvo / / 07:00

V novembru spet deflacija

Vse od polletja povprečje cen življenjskih potrebščin ne narašča več. Tri mesece se povprečje ni spremenilo, v juliju in novembru pa je statistika zabeležila padec.