Čokolada, ta vznemirljivi greh
Na Gorenjskem se je v Gorenjki zbrala prva skupina Čokomanov, ki jih je v tem trenutku že več kot štirinajst tisoč.
V Lescah so se prvič v živo srečali ljubitelji čokolade Gorenjka, združeni v največjem slovenskem klubu čokoladnih ljubiteljev Čokoman. Srečanja so se udeležili srečni izžrebanci kluba – dvajset izmed vseh, ki jih je, odkar je Gorenjka na spletnem družabnem portalu Facebook (od novembra lani) odprla svoj profil, že okoli štirinajst tisoč. Ogledali so si proizvodnjo Gorenjke, videli, kako nastajajo čokoladne tablice in slastna Gorenjkina rezina, se srečali z zanimivostmi, spoznali nekaj zgodovine Gorenjke, na koncu pa po lastnem okusu izdelali tudi čokoladno tablico. Bolj ali manj umetniško, naključno ali precizno so določili, kaj bo njihova tablica vsebovala. Mandeljne, brusnice, cele ali rezane lešnike, arancine, rozine, jabolčne drobtinice, pufiran riž ali pa vsakega po malo.
»V prihodnosti pripravljamo še obiske Čokomanov v Gorenjki, izvajali bomo različne aktivnosti za člane kluba, ki bodo deležni tudi ugodnosti, lahko bodo pomagali s svojimi idejami pri razvoju novih izdelkov, prvi preizkušali novosti, za njih bodo narejene posebne nagradne igre …,« je razložila prisotnim Čokomanom sicer produktna vodja blagovne znamke Gorenjka, predstavnica za odnose z javnostjo pri Žitu, pa tudi pobudnica nastalega kluba Čokoman Nina Kofler.
Izžrebane Čokomane pa so v Lescah pozdravili in sprejeli še direktor PC Gorenjka Peter Gašperin, vodja delovne enote Alenka Košir in razvojni tehnolog Marjan Pogačnik, ki je Čokomane z besedo popeljal tudi skozi sladko deželo proizvodnje Gorenjke.
Pa čeprav Slovenci kot porabniki čokolade spadamo na rep statistične lestvice, saj zelo prednjačijo Švicarji, Nemci, Belgijci, je Gorenjka na Facebooku pridobila v manj kot pol leta več kot 28 tisoč oboževalcev, Čokomanov pa je tudi vsak dan več. Večina ljubiteljev Gorenjke prihaja iz Slovenije, beležijo pa tudi odziv iz tujine. Tu prednjači Amerika, sledi Makedonija, tretji so Hrvati. Potem pa še Argentina, velika Britanija, Luksemburg, Avstralija in Turčija.