Prekrškov v škodo Peka ni bilo

Tržič - Kot so v sredo sporočili iz Peka, je dan prej nadzorni svet družbe obravnaval revizijsko poročilo, ki ga je pripravila revizijska družba BDO Revizija, d. o. o., na podlagi sklepa delničarjev 4. avgusta lani. Revizija je pokazala, da prekrškov v škodo družbe Peko ni bilo, ravno tako ne nepravilnosti ali protizakonitih ravnanj. V revizijskem poročilu je revizijska družba prevetrila vodenje poslov družbe za obdobje zadnjih pet let s poudarkom na izplačilih vodstvenim in vodilnim delavcem Peka in njenih hčerinskih družb. BDO revizija je opravila pregled izplačil skupaj 41 vodstvenih in vodilnih delavcev na podlagi dokumentacije, ki je zajemala revidirana letna poročila Peka, d. d., in odvisnih družb, pogodb o zaposlitvah, notranje pravilnike, plačilne liste in povzetke obračuna dohodka (izplačila o neto plačah, odtegljaje od plač ter druge prejemke: prevoz na delo, nadomestila za prehrano, regres in drugo), obračune potnih stroškov, izpiske s transakcijskih računov ter druge računovodske evidence, pridobljene za ta namen.

Kot smo že poročali, so se odnosi v tej družbi, katere več kot 80-odstotna lastnica je država, lani močno zapletli med upravo in nekdanjim nadzornim svetom, saj je slednji predsednici uprave Marti Gorjup Brejc očital neupravičena izplačila in prekoračitev pooblastil, Brejčeva pa nadzornemu svetu in zlasti njegovemu predsedniku Zlatku Zupancu izsiljevanje, zlorabo pooblastil in mobing. Tako predsednica uprave kot nadzorni svet so tedaj vložili kazenske ovadbe, na nesporazum pa se je ministrstvo za gospodarstvo v imenu države odzvalo z zamenjavo nadzornega sveta.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / torek, 22. junij 2010 / 07:00

Zbližala sta se na sindikalnem izletu

Mlada Julijano Mahnič in Stanka Povšnarja, ki sta oba delala v tovarni Planika, je povezal sindikalni izlet v Ljubno na Gorenjskem in zaznamoval njunih več kot petdeset let življenja.

Objavljeno na isti dan


Šport / ponedeljek, 15. julij 2013 / 16:00

Vstopnice gredo za med

Do začetka EuroBasketa 2013 je še 51 dni. Polovica vstopnic za ogled košarkarskih tekem v športni dvorani Podmežakla je že prodana.

Zanimivosti / ponedeljek, 15. julij 2013 / 15:51

Za ramazan spet doma

Dr. Ahmed Pašić se je po šestih letih življenja v Singapurju z družino, ženo in dvema majhnima otrokoma, vrnil na Jesenice. Z njim smo se pogovarjali v torek, na prvi dan letošnjega ramazana.

Železniki / ponedeljek, 15. julij 2013 / 12:00

Zelena luč za dražgoško šolo

Železnikarski občinski svetniki so dali soglasje k nadaljevanju obnove dražgoške šole.

Razvedrilo / ponedeljek, 15. julij 2013 / 14:48

Vse bolj uspešni na festivalih

Joc bend iz Poljanske doline stavi na sproščene nastope in pravo izbiro skladb.

Razvedrilo / ponedeljek, 15. julij 2013 / 14:34

Vedno jo je lepo srečati

Tržiška pevka medenega glasu Eva Moškon je s svojo zasedbo E.V.A. posnela novo skladbo Kako lepo te srečat' bo spet, za katero so posneli tudi videospot. S koncertom je očarala domačo publiko ter nast...