SID banka za razvoj LTH Ulitki
SID banka je podprla razvojne projekte LTH Ulitki z dolgoročnim posojilom 23,4 milijona evrov.
Ljubljana – Iz Slovenske izvozne in razvojne banke (SID banka) so sporočili, da sta direktor škofjeloške družbe LTH Ulitki Marko Golob in predsednik SID banke Sibil Svilan v četrtek podpisala pogodbo o desetletnem kreditu za financiranje štirih razvojnih projektov v skupni vrednosti 23,4 milijona evrov. SID banka je to posojilo odobrila iz sredstev Evropske investicijske banke (EIB) in drugih virov, ki so namenjeni financiranju razvojnih projektov na področju avtomobilske industrije. S temi dolgoročnimi in ugodnimi viri financiranja SID banka podpira razvojne projekte, ki utrjujejo položaj slovenskih razvojnih dobaviteljev na globalnem trgu.
Družba LTH Ulitki se je na povabilo SID banke za financiranje razvojnih projektov na področju avtomobilske industrije iz vira EIB in SID banke odzvala s poslano vlogo za financiranje naslednjih projektov: motorni sklopi za hibridne pogone, izdelani s tehnologijo gnetilnega varjenja; motorni sklopi (Powertrain) za motorje EURO 6; komponente nove generacije vodnih in oljnih črpalk; elektronsko krmiljeni sklopi za upravljanje. Družba želi s temi projekti zagotoviti močno tržno prisotnost v segmentu izdelkov, ki bodo najhitreje rasli zaradi trenda varovanja okolja. Doseči želijo konkurenčno prednost z razvojem tehnologij, ki pomenijo tehnološki preboj in dodano vrednost za kupca. Trendi razvoja avtomobilske industrije kažejo, da se bo povečal delež uporabe aluminija in magnezija kot tudi delež tlačnih ulitkov in kompleksnost njihove izdelave, zato se družba razvija v smeri procesnega specialista za področje tlačnega litja in mehanske obdelave lahkih kovin.
Končni rezultat projektov bo serijska proizvodnja izdelkov za pogonske sklope kompleksnih oblik, ki na podlagi minimalnih mas znižujejo emisije CO2 v okolje. Njihova dovršena tehnologija bo omogočala visoko stopnjo kakovosti izdelkov ob minimalni obremenitvi okolja. Družba s projekti vstopa v nov investicijski cikel, katerega glavni cilj so kompleksni izdelki iz lahkih kovin, ki zagotavljajo funkcionalnost z minimalno težo. Proizvodni procesi se postavljajo po konceptu Lean Manufacturing in Once piece flow (neprekinjen proces proizvodnje, avtomatizacija), kar zagotavlja uporabo robotiziranih livnih in obdelovalnih celic. Njihovi večji kupci so Wabco, Daimler, Bosch, TRW, Continental, JTEKT in drugi.