Igre na srečo le še s koncesijo

Novi zakon strožje opredeljuje uporabo igralnih naprav, ki so podobne igram na srečo, v barih in gostilnah.

Kranj – Čeprav že po do sedaj veljavnem zakonu igralne naprave, ki vsebujejo simulacije iger na srečo, v gostinskih objektih niso bile dovoljene, pa je pred kratkim Državni zbor sprejel novelo zakona. Ta natančno opredeljuje, da »igralne naprave, na katerih so nameščene simulacije iger na srečo, ali igre, pri katerih se za vplačilo v posamezno igro in za ugotavljanje nagrade ali dobitka uporablja plačilna tabela, je dovoljena samo gospodarskim družbam, ki so pridobile koncesijo za prirejanje iger na srečo«.

Takšne igralne naprave so običajno nameščene pri koncesionarjih v igralnih salonih in igralnicah, ne pa v barih in gostilnah. Po neuradnih informacijah naj bi bilo na Gorenjskem postavljenih vsaj 150 takšnih naprav, ki jih bodo morali lastniki po novem odstraniti. Kot rečeno, tudi prej tovrstne naprave, ki vsebujejo elemente iger na srečo, niso bile dovoljene, vendar so lastniki trdili, da so tam le za zabavo (namestili so napise, da ne izplačujejo dobitkov). V resnici je bilo marsikje drugače, kljub nadzoru so prirejali nedovoljene igre na srečo, saj so sprejemali vplačila in izplačevali dobitke. To je bil prekršek tudi prej, vendar je bilo dokazovanje zelo težavno.

Na finančnem ministrstvu pojasnjujejo, da je prirejanje iger na srečo izključna pravica Republike Slovenije, zato se igre na srečo lahko prirejajo le na podlagi dovoljenja oziroma koncesije pristojnega organa. »Že trenutno veljavna zakonska ureditev je torej prepovedovala prirejanje iger na srečo brez dovoljenja oziroma koncesije pristojnega organa, ni pa bilo prepovedano nameščanje igralnih naprav, na katerih se lahko prirejajo igre na srečo izven igralnic in igralnih salonov,« pojasnjujejo na finančnem ministrstvu. Po novem bo nameščanje tovrstnih igralnih naprav izven prostorov gospodarskih družb, ki so pridobile koncesijo, opredeljeno kot prekršek, po katerem je za pravno osebo predpisana globa od 7500 do 52.500 evrov, za odgovorno osebo podjetja od 1500 do deset tisoč evrov in za posameznika od 1500 do pet tisoč evrov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / ponedeljek, 3. februar 2020 / 23:01

Prašičje kuge še ni, a grozi

V Sloveniji afriške prašičje kuge še ni, vendar se država tudi s pripravo zakona o interventnih ukrepih pripravlja na scenarij: kuga v Sloveniji.

Objavljeno na isti dan


Šenčur / nedelja, 20. december 2020 / 00:54

Kdaj legaliziran dovoz na avtocesto

Šenčur – Na zadnji seji občinskega sveta Šenčur je občinska uprava postregla z odgovorom svetniku Mateju Knificu, ki je v imenu vaščanov Vogelj postavil svetniško vprašanje, kdaj bo urejen legalizi...

Slovenija / nedelja, 20. december 2020 / 00:45

Poštarji pakete dostavljajo dlje časa

Pošta se te dni utaplja v rekordni količini paketnih pošiljk, zato je morala podaljšati roke dostave manjših paketov do šest dni, večjih pa do petnajst dni.

Radovljica / nedelja, 20. december 2020 / 00:44

Drsališče je spet odprto

Radovljica – Po dveh mesecih, odkar so v skladu z ukrepi za omejevanje epidemije prepovedali uporabo zunanjih športnih površin, so v Radovljici v sredo spet delno odprli zunanje športne površine ob...

Slovenija / nedelja, 20. december 2020 / 00:44

Ostermanu zlata medalja vojske

Minister za obrambo Matej Tonin je izročil zlato medaljo Slovenske vojske generalmajorju Andreju Ostermanu, nekdanjemu načelniku Generalštaba Slovenske vojske.

Kranj / nedelja, 20. december 2020 / 00:41

Digitalizacija za preživetje

Tudi pri nas digitalizacija postaja vse pomembnejša, strokovnjaki pa se strinjajo celo s tem, da si brez nje ni več moč predstavljati življenja in preživetja.