Tapravi faloti zmage niso pričakovali.

Najlepšo vižo imajo Tapravi faloti

Poslušalci 1. programa Radia Slovenija so prejšnjo soboto na finalni prireditvi preko telefonskega glasovanja izbrali Najlepšo vižo 2009. Laskavi naslov je prejela zmagovalna skladba meseca februarja, valček z naslovom Mladosti ne dam v izvedbi ansambla Tapravi faloti.

Dokaj mlada petčlanska zasedba Tapravi faloti zmage ni pričakovala. V desetminutnem telefonskem glasovanju (iz blejske Festivalne dvorane je namreč potekal neposredni radijski prenos) je preko telefonskega glasovanja prispelo visoko število glasov, kar 11.873, od tega so jih poslušalci 4.496 namenili zmagovalnemu valčku Mladosti ne dam, avtorjev Petra Finka in Fanike Požek, v izvedbi ansambla Tapravi faloti.

Člani ansambla prihajajo iz okolice Šoštanja. Leta 1998 so začeli delovati kot štiričlanska zasedba, leta 2004 pa kot petčlanska zasedba. Danes delujejo kot inštrumentalni trio z ženskim vokalnim duetom oz. večglasnim petjem. Ansambel tesno povezujejo tudi sorodstvene vezi; sodelujejo pa z najboljšimi avtorji narodnozabavnih melodij in besedil. Na letošnji jubilejni, že deseti Najlepši viži so sodelovali že tretjič. Nagrado v vrednosti tisoč evrov je zmagovalcem podelila glasbena urednica Radia Slovenija in urednica oddaje Najlepša viža Irma Rauh.

Nastop na finalni prireditvi (izbor za vižo meseca poteka vsako sredo v jutranjem programu Radia Slovenija) si je izborilo še enajst skladb oz. ansamblov. S 1.707 glasovi je drugo mesto zasedla gorenjska zasedba Nagelj z valčkom V meni nekaj spi, ki je poslušalce 1. programa najbolj očaral v mesecu oktobru, 1.171 glasov pa je bilo dovolj za tretjeuvrščeno vižo, valček z naslovom Koščeva ljubezen v izvedbi Belokranjskega ansambla Tonija Verderberja. Na finalnem izboru so se predstavili tudi ansambel Orion, Mitja Kvintet, ansambel Štirje kovači, ki deluje že neverjetnih 55 let, ansambel Golte, Zasavci, Veseli svatje, ansambel Toneta Rusa, Vitezi celjski in zasedba Svetlin. Zunaj konkurence pa je za prijetno glasbeno razpoloženje poskrbela trinajstčlanska zasedba glasbenikov Mala mestna godba.

Na finalni prireditvi, ki jo je povezoval Milan Krapež, je bila v primeru izenačenega glasovanja oz. v primeru izgube povezave z ljubljanskim multimedijskim centrom prisotna tudi strokovna žirija v postavi Vili Bertok, Tomaž Buček in Vinko Rojc, dogodka pa se je udeležila tudi odgovorna urednica 1. programa Radia Slovenija Tatjana Pirc.

Prihodnji mesec bodo imeli poslušalci v jutranjem programu znova možnost glasovanja za Najlepšo vižo meseca, ki se bo ob koncu leta potegovala za Najlepšo vižo 2010.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sobota, 25. junij 2011 / 07:00

Čiščenje dna Trbojskega jezera

Trboje - Danes dopoldne bo potekala prva podvodna ekološko očiščevalna akcija Trbojskega jezera. Potapljači se bodo pri Čolnarni v Trbojah zbrali že ob 9. uri, pol ure kasneje pa...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / sreda, 28. januar 2009 / 07:00

Skimar še brez uprave

Nadzorni svet Skimarja še ni imenoval novega predsednika uprave, ki naj bi prevzel delo 1. februarja.

Avtomobilizem / sreda, 28. januar 2009 / 07:00

Zgodba brez pravega konca

Test: Volkswagen Golf 2.0 TDI Comfortline in Renault Megane 1.5 dCi Expression

Gospodarstvo / sreda, 28. januar 2009 / 07:00

Vzajemna bo 1. marca zvišala premijo

Kranj - Vzajemna zdravstvena zavarovalnica bo 1. marca za 9,6 odstotka zvišala premijo dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Premija za zavarovance z najvišjim zakonsko dovolje...

Gorenjska / sreda, 28. januar 2009 / 07:00

Ohranjena narava magnet za turiste

Kako uskladiti varovanje narave in turizem, je bilo glavno vprašanje okrogle mize, ki jo je pripravil Triglavski narodni park v sklopu sejma Turizem in prosti čas.

Kranjska Gora / sreda, 28. januar 2009 / 07:00

Novi snežni pridobitvi v Kranjski Gori

Kranjskogorski žičničarji so za gradnjo štirisedežnice Kekec in razširitev smučišča namenili 5,2 milijona evrov.