Umrl je Jurij Kocbek
Jurij Kocbek, fotograf in grafični oblikovalec, je bil avtor znaka in celostne podobe stalne muzejske razstave Anton Tomaž Linhart. "Zdaj premišljujem o tem, kako bi mogel postati znan."
Jurij Kocbek je bil član ekipe, ki je Antonu Tomažu Linhartu ob 250. obletnici rojstva v čast in spomin postavila stalno razstavo v radovljiški graščini. Razpoznavni znak razstave je grafična podoba Linharta, ki iz sence prehaja v jasno obliko, razposajeni šop las pa mu krasi trobojnica. Kocbek je v znaku subtilno prikazal bistvo Linhartove osebnosti, razsvetljenskega časa na Kranjskem in našega sedanjega odnosa do te preteklosti. Podlaga za vidno Linhartovo podobo je sepia risba Božidarja Jakca, ki so jo Muzeji radovljiške občine pred leti odkupili od dedičev, senca okoli nje predstavlja po eni strani dejstvo, da je edina Linhartova podoba iz časa njegovega življenja silhueta, objavljena v almanahu Blumen aus Krain (Cvetje s Kranjskega) leta 1781, po drugi strani pa spoznanje avtorjev razstave, da je potrebno za osvetlitev, razumevanje in poznavanje te znamenite slovenske preporodovske osebnosti in njegovega časa še veliko postoriti. Vihravi šop las sili iz okvirov proti svobodi duha, k čemur so težili razsvetljenci in ki je obče človeška težnja, trobojnica pa simbolizira Linharta kot začetnika zametka slovenske narodne prebuje.
Jurij Kocbek se je z znakom in z drugim svojim prispevkom k razstavi o Linhartu trajno zapisal tudi v radovljiški kulturni spomin.