Šport kot način življenja
Noben drug športni dogodek na svetu ne privablja toliko udeležencev kot svetovne igre veteranov, ki že od leta 1985 združujejo moške in ženske v zrelih življenjskih obdobjih in jim je skupno življenjsko vodilo "šport za vse življenje".
Kranj – Gorenjska z občino Bled kot uradnim gostiteljem ter občinami Kranjska Gora, Jesenice, Radovljica, Kranj, Šenčur, Cerklje, Bohinj in Tržič bo konec januarja gostila tako imenovane Svetovne zimske masters igre. Tekmovanja bodo potekala v šestih športnih panogah, saj bo poleg zimskih športov, pod okriljem FIFA, potekal tudi turnir v dvoranskem nogometu. Tako bodo hokejski obračuni na Bledu, Jesenicah in v Kranju, tekme v slalomu, veleslalomu in superveleslalomu v Kranjski Gori, biatlonski in tekaški obračuni na Pokljuki, tekme v smučarskih skokih v Tržiču in Kranju, dvoranski nogometni turnirji pa v Kranju, Radovljici, Kranjski Gori, Šenčurju, Cerkljah, Naklem in Bohinju.
Na igrah lahko nastopi vsak, ki je starejši od 25 let, oziroma v nekaterih športih starejši od 30 let. To je lahko nekdanji olimpijski zmagovalec ali svetovni prvak, športnik na državni ali lokalni ravni, lahko pa tudi kdo, ki ga bodo prav svetovne zimske igre na domačih tleh navdušile k udeležbi. Na igrah se namreč nastopa brez kvalifikacijskih kriterijev, upoštevajo se le starostne kategorije mednarodnih športnih zvez. Nastopa se brez nacionalnih reprezentanc in državnih predstavnikov, dovoljene so celo večnacionalne ekipe, saj vsak na njih predstavlja zgolj samega sebe. Več lahko izveste na spletni strani www.2010mastersgames.com.
Svetovne zimske masters igre potekajo pod okriljem Mednarodne organizacije za masters igre, ki deluje pod pokroviteljstvom Mednarodnega olimpijskega komiteja. Leta 1995 so jo ustanovile mednarodne športne zveze z namenom krovnega mednarodnega zastopanja športa veteranov in promocije športa za vsa življenjska obdobja, prijateljstva in razumevanja med športno aktivnimi ljudmi, ne glede na njihovo starost, spol, raso, vero in ne glede na športni status. Potekajo pod geslom »izziv se nikoli ne konča« in so primerne za vse, ki so si izbrali šport kot način življenja in si želijo doživeti olimpijsko izkušnjo.
»Zanimanje za igre pri nas je veliko, saj smo že dobili okoli 450 prijav alpskih smučarjev in smučark, okoli 150 prijav smučarjev skakalcev, 400 tekmovalcev in tekmovalk je prijavljenih za nastope v smučarskih tekih, več kot 100 za biatlon, okoli trideset hokejskih ekip in številne ekipe v dvoranskem nogometu. Malce več smo pričakovali prijav slovenskih športnikov, je pa razveseljivo, da so se prijavili tudi nekdanji športni asi, kot so alpski smučarji Jure Košir, Drago Grubelnik in Gregor Grilc. Kljub temu da se je uradni razpis že iztekel, smo ga podaljšali do 25. decembra, in upamo, da se bo prijavilo še več domačih športnih navdušencev,« pravijo v SI SPORT-u, kjer so prevzeli organizacijo tega največjega zimskega športnega dogodka po številu udeležencev v Sloveniji.