Sosedsko srečanje v Rožeku
Na dvojezičnem južnem delu Koroške prirejajo slovenska kulturna društva v sodelovanju z nemškimi konec oktobra prireditve Dober večer sosed/Guten Abend Nachbar, s katerimi skušajo utrditi sožitje različno govorečih prebivalcev Koroške.
Te prireditve so tudi počastitev avstrijskega državnega praznika 26. oktobra. Na ta dan leta 1955 so zavezniške sile na osnovi maja podpisane Avstrijske državne pogodbe zapustile Avstrijo. Do leta 1965 se je ta praznik imenoval Dan zastave, danes pa je 26. oktober spomin na začetek avstrijske državnosti in nevtralnosti. Avstrija je 26. oktobra leta 1955 sprejela tudi Deklaracijo o nevtralnosti, ki velja še danes.
Ena od prireditev v počastitev praznika je bila prejšnji petek tudi v Rožeku/Rosegg v bližini Št. Jakoba v Rožni dolini. V polni telovadnici tamkajšnje ljudske šole so nastopili mešani pevski zbor iz Sel pod vodstvom skladatelja Romana Verdela, ki je eden najboljših in najštevilnejših slovenskih pevskih zborov na Koroškem, in Hanzi Ogris iz Podna/Bodental s svojimi muzikanti. Hanzi je tudi navdušen zbiratelj glasbil. V svojem domačem muzeju jih ima okrog 150. Slovenijo pa je zastopala pevska in glasbena skupina Vedrina iz Naklega, ki jo vodi Zdravka Klančnik iz Zgornjih Dupelj. Organizator prireditve je bilo rožeško kulturno društvo, ki se imenuje po znanem koroškem slikarju Petru Markoviču. Program pa je izvrstno povezoval Aleks Schuster, ki je s pevskim zborom Jepa iz Loč/Latschach pri Baškem jezeru/Faaker See že večkrat gostoval v Sloveniji. Pred dnevi je s svojimi pevci nastopil v Radovljici. Petkovega koncerta so se udeležili najvišji predstavniki občine, med katerimi sta bila tudi župan Franz Richau, ki govori tudi slovensko in so mu pevci Vedrine na njegovo željo zapeli Zelenico, in podžupan Günther Trodt. V občinskem svetu ima odbornika tudi slovenska lista. Zastopa jo Mirko Oraže, profesor na slovenski gimnaziji v Celovcu.
V nedeljo, 8. novembra, je bil pomemben dogodek v Ločah. Po deseti maši so na zunanjem zidu cerkve odkrili spominski plošči dvema pomembnima in žal malo poznanima koroškima Slovencema: dr. Janku Mikuli, ki je napisal besedilo pesmi Rož, Podjuna, Zila, in Francu Treiberju, ki je napisal in uglasbil pesem Nmav čez izaro. Obe sta himni Slovencev na Koroškem.