Požar v Savatechu hitro pogasili

Prisebnosti zaposlenih in hitri intervenciji gasilcev se v Savatechu lahko zahvalijo, da požar v njihovi mešalnici ni povzročil velike škode.

Kranj - V mešalnici elastomernih zmesi kranjske gumarske družbe Savatech je v petek okoli 11.30 izbruhnil požar, ki pa se zaradi takojšnje reakcije zaposlenih in savskih gasilcev ni razvil v uničujočo silo. Poškodovanih ni bilo, so pa dva delavca preventivno odpeljali v zdravstveni dom na kisik. Vzrok za nastanek požara in nastalo gmotno škodo v družbi še ugotavljajo. Kot pa je povedal direktor Savatecha Igor Hafnar, poslovne škode verjetno ne bo, saj imajo dovolj zalog, del proizvodnje v mešalnici pa bodo najbrž usposobili že v dveh dneh.

»Požar je nastal na sistemu za tehtanje olja v mešalnici. V obratu je tedaj delalo 14 zaposlenih, štirje pa so bili v neposredni bližini požara. Zaposlene moram zelo pohvaliti, saj so reagirali zelo strokovno in takoj pristopili k gašenju, kmalu so se jim pridružili še tovarniški gasilci, in skupaj so preprečili kakšno večjo nesrečo,« je povedal Hafnar.

Požar je gasilo približno štirideset gasilcev, poleg savskih še gasilci iz Gasilsko reševalne službe Kranj ter petih prostovoljnih društev. Vodja gasilske intervencije Tomaž Novak iz GRS Kranj je povedal, da so poziv na intervencijo prejeli ob 11.36, ob prispetju poklicnih gasilcev pa so se z ognjem že borili savski gasilci. »Poklicni gasilci smo takoj izvedli napad in požar do konca pogasili. Obseg požara ni bil velik, je pa bilo gašenje vseeno težavno zaradi zadimljenosti in velike količine saj. Glede na to, da so v prostoru prisotne kemikalije in druge nevarne snovi, smo lahko zadovoljni, da ni prišlo do večje katastrofe,« je povedal Novak.

   

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / torek, 22. junij 2010 / 07:00

Loški čebelarji dobili svoj dom

V soboto so v Brodeh slavnostno odprli nov čebelarski dom, ki ne bo služil le škofjeloškemu čebelarskemu društvu, pač pa čebelarjem iz vse Gorenjske.

Objavljeno na isti dan


Kronika / ponedeljek, 6. februar 2017 / 21:36

Tožilka predlagala denarne kazni

Tožilka Sabina Perko je za obtožene Tomaža Šumija, Antona Šteblaja in Marjana Markiča v zadevi Vogel predlagala denarne kazni. Po njenem so gradbena dela za novi sedežnici na Voglu začeli prej, kot so...

Šport / ponedeljek, 6. februar 2017 / 21:32

Spremembe pri LTH Castingsu

Pri škofjeloškem košarkarskem prvoligašu so pred kratkim prekinili pogodbo z obema Američanoma, novinec v ekipi pa je Robert Abramović.

Kultura / ponedeljek, 6. februar 2017 / 21:30

V njenih čevljih

V Kulturnem domu v Križah je v trodelni monodrami V njenih čevljih italijanskega dramatika Alda Nicolaja občinstvo navdušila igralka Tereza Gosar.

Gospodarstvo / ponedeljek, 6. februar 2017 / 18:31

Podelili certifikate za odgovorno ravnanje

Kranj – Združenje kemijske industrije pri Gospodarski zbornici Slovenije je v torek podjetjem, ki izpolnjujejo pogoje, podelilo certifikate Programa odgovornega ravnanja. Certifikat je prejelo osem...

Gospodarstvo / ponedeljek, 6. februar 2017 / 18:31

Opozarjajo na prevare in zlorabe

Združenje bank Slovenije opozarja na nove oblike prevare s kreditnimi karticami, finančna uprava pa na lažna elektronska sporočila glede neplačanih obveznosti.