Letališče Lesce: včeraj – danes – jutri

V sedmi številki DN je v članku Civilne iniciative-2 g. Zalokar (predsednik Društvo gibanja proti širitvi in hrupu letališča Lesce) podal informacije, ki jih je potrebno komentirati.

Kot član UO JGZ ALC sem pri analizi poslovnega poročila za l. 2008 tudi sam prišel do podobnih zaključkov, zato sem na seji UO od direktorja JGZ ALC zahteval tudi vsebinske obrazložitve omenjenega poročila. Dejstvo je namreč, da je g. Zalokar v članku izpostavil dotaciji Občine Radovljica in Letalske zveze Slovenije. V pojasnilo navajam, da dotaciji nista bili namenjeni JGZ ALC, temveč Aeroklubu ALC, ki je omenjena sredstva tudi prejel. V prihodnje svetujem g. Zalokarju, da se predhodno pozanima o vsebini posameznega poročila in tako ne zavaja javnosti, sočasno pa ga tudi javno pozivam, naj v prihodnjih DN javno objavi seznam vseh v članku imenovanih »oprod občinske oblasti«.

 

Novi direktor JGZ ALC g. Škofic je s svojim prihodom pristopil k reševanju zgodovinsko nakopičenih nejasnosti. Pri svojem delu je morda nepriljubljen, saj le to izvaja v skladu z zakonodajo. Če želi JGZ ALC doseči pozitivni rezultat, potem je splošno znano, da ne bo uspeha le z vremensko pogojenimi prihodki iz naslova panoramskih letov (taxi). Na letališče je potrebno pripeljati tudi dejavnosti, ki so ekološko prijazne okolju, pomenijo nova delovna mesta in nadaljnji razvoj. Predhodno je potrebno vzpostaviti poslovni odnos z vsemi subjekti na letališču, kar pa zlasti nekaterim članom aerokluba ne ustreza. Smo v nekem drugem obdobju kot so bili časi, ko je aeroklub nastajal tudi z udarniškimi dejavnostmi. JGZ in aeroklub medsebojna razmerja strpno razrešujeta, z g. Zalokarjem pa o vsebini ne želim javno razpravljati. G. Zalokar (moje razmišljanje - ne trditev) v svojem članku sploh ne omenja temeljne dejavnosti društva (hrup, širitev,…), temveč se trudi dokazati, da deluje JGZ negospodarno, to pa je nenazadnje osnova za sanacijo oz. stečaj podjetja. Z ukinitvijo JGZ bi bilo »končno« konec vseh težav, ki so jabolko spora, društvo pa bi tako doseglo svoj namen. Žal se tu zgodba ne zaključi, kajti »Kležnik« je s svojo tradicijo sestavni del Lesc, brez letališča ni niti Lesc niti občine Radovljica. Tega se domačini še kako zavedamo in navedeno dejstvo priporočamo spoštovati tudi vsem tistim, ki ste se nam pridružili naknadno.

 

Legenda:

- ALC: Alpski letalski center

- UO: Upravni odbor

- JGZ: Javni gospodarski zavod

- DN: Deželne novice

 

Zaradi omejitve prostora v DN, g. Zalokarja vabim na neformalni klepet ob kavi.

 

Bojan Vidic, član UO JGZ ALC Lesce

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 28. junij 2010 / 07:00

Pognali sončno elektrarno

Sredstva zanjo je zbiral Rotary Klub Bled; CUDV Matevža Langusa Radovljica bo iz izkupičkom od prodane električne energije financiral nadstandardne programe.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / ponedeljek, 27. avgust 2012 / 07:00

V spomin: Rado Mužan (1951-2012)

Zapustil nas je Rado Mužan, nadarjen ljudski igralec, režiser, lutkar, organizator v Gledališču Toneta Čufarja, dolga leta ključna osebnost kulturnega dogajanja v Ribnem, vodja Lutkovnega gledali...

Zanimivosti / ponedeljek, 27. avgust 2012 / 07:00

Gasilci preizkusili usposobljenost

Srednji Vrh - Gasilska zveza Kranjska Gora je v Srednjem Vrhu nad Gozd-Martuljkom organizirala obsežno vajo, ki so se je udeležila vsa domača prostovoljna gasilska društva in tudi gasilci...

Zanimivosti / ponedeljek, 27. avgust 2012 / 07:00

Jubilej gasilstva v Podblici

Podblica - Prostovoljno gasilsko društvo (PGD) Podblica je pred kratkim praznovalo šestdesetletnico na igrišču pred podružnično šolo v Podblici. Ob jubileju so slovesno prevzeli novo vozil...

GG Plus / ponedeljek, 27. avgust 2012 / 07:00

Vaš razgled

Gorenjska / ponedeljek, 27. avgust 2012 / 07:00

Oktobra podrli občinsko stavbo

V občini Žirovnica bodo zgradili nov večnamenski objekt, v katerem bo prostore dobila tudi občinska uprava. Do junija prihodnje leto bo občina gostovala v prostorih Elektra.