Znanje je bilo bogato
Visoka šola za zdravstveno nego Jesenice je gostila prvo študentsko konferenco s področja zdravstvenih ved.
Jesenice – Visoka šola za zdravstveno nego Jesenice je bila v torek gostiteljica prve študentske konference s področja zdravstvenih ved na temo Partnerstvo, znanje in razvoj v študiju zdravstvenih ved. Gostili so približno 150 udeležencev, to je študente zdravstvenih ved in visokošolske učitelje iz cele Slovenije. Aktivno je sodelovalo 34 študentov, ki so pripravili referate pod mentorstvom visokošolskih učiteljev na teme, kot so Odnosi med medicinskimi sestrami in zdravniki v očeh študentov zdravstvene nege, Individualne negovalne diagnoze, Tretje življenjsko obdobje: kaj berejo starostniki, Zaščita zaposlenih v zdravstveni negi pred bolnišničnimi okužbami ... Predstavili so svoja kakovostna dela, ki so nastala v obliki projektnega, raziskovalnega ali seminarskega dela v okviru študija. »Brez vseh nas tukaj prve študentske konference ne bi bilo, saj je strokovni program pripravljen na osnovi aktivnega dela študentov in visokošolskih učiteljev vseh visokošolskih zavodov: Zdravstvene fakultete Univerze v Ljubljani, Fakultete za zdravstvene vede Univerze v Mariboru, Visoke šole za zdravstvo Izola Univerze na Primorskem, Visoke šole za zdravstvo Novo mesto in Visoke šole za zdravstveno nego Jesenice. Današnja konferenca ponuja priložnosti za povezovanje v znanju, izkušnjah, inovativnosti, razvijanju novih predlogov medsebojnega povezovanja in sodelovanja. Gre torej za velik dosežek v času, ko se v slovenski visokošolski prostor vnaša konkurenčnost,« je povedala dr. Brigita Skela Savič, dekanica Visoke šole za zdravstveno nego Jesenice.
Pokroviteljstvo nad konferenco je prevzela varuhinja človekovih pravic Zdenka Čebašek Travnik, v njenem imenu je prišla njena namestnica Kornelija Marzel. Konferenco je podprla tudi Zbornica zdravstvene in babiške nege Slovenije - Zveza strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije. Predsednica zbornice Darinka Klemenc je povedala: »Biti študent in biti profesor je danes izziv. Če ju povežemo skupaj, je to še večji izziv. Na današnji konferenci je znanja na tone in upam, da bo tej sledila še kakšna …« Zbrane je pozdravil tudi jeseniški župan Tomaž Tom Mencinger; občina Jesenice je ustanoviteljica Visoke šole za zdravstveno nego Jesenice.
Prva študentska konferenca študentov zdravstvenih ved je pomembna tudi z zgodovinskega vidika, saj v letu 2009 mineva devetdeset let, od kar je na Jesenicah začela delovati prva skrbstvena in zaščitna medicinska sestra Angela Boškin, ki je postavila temelje poklica medicinske sestre na Slovenskem.