Prenovljen Prašnikarjev dvorec
V stavbi, ki je bila nekdaj del znamenitega Kurhausa, sta zakonca Skok uredila apartmaje in prostore za kulturne dejavnosti.
Prašnikarjev dvorec v Mekinjah, ki je bil ob koncu 19. stoletja del t. i. Prašnikarije, posestva Alojza Prašnikarja, ki je osnoval znamenito zdravilišče s Kneippovimi metodami, imenovano Kurhaus, in v svojih vilah oddajal sobe petičnim gostom, sta zakonca Jana in Stane Skok pred petimi leti kupila od Občine Kamnik.
Zahtevna in temeljita prenova ene lepših meščanskih stavb v Kamniku, ki je potekala pod budnim očesom Zavoda za varstvo kulturne dediščine, je bila zaključena pred kratkim, in lastnika sta Kamničanom ponosno razkazala, kako je še pred časom zanemarjena stavba spet zaživela v slogu, s kakršnim je navduševala že v času Kurhausa. »Prvo leto smo zamenjali streho in izsušili stene, nato pa smo postopoma obnovili vse od oken, fasade, poda in celotne notranje opreme. Celo leto smo porabili le za odvoz materiala iz prostorov,« je obnovo, ki jima je vzela veliko časa in denarja, povzela Jana Skok, ki je navezala tudi stike s Prašnikarjevimi potomci na Dunaju, da bi s pomočjo fotografij in pričevanj stavba kar se da ohranila duha nekdanjega časa. Notranja vrata, tla in stropi so v večji meri obnovljeni, prav tako nekaj pohištva, drugo sta večinoma kupila na bolšjem trgu in od posameznikov. Občina jima je finančno priskočila na pomoč pri fasadi in urejanju parkirišč, saj bo v Prašnikarjevem dvorcu že kmalu dokončanih pet apartmajev. V enem gostje lahko že prenočijo, dokončana pa je tudi večnamenska dvorana v nekdanji kleti, kjer bo prostor za likovne razstave, plesne tečaje in druge kulturne dogodke. V dvorcu sta si zakonca Skok uredila tudi stanovanje, prostor v prvem nadstropju pa je primeren tudi za poročno dvorano.
»Bilo je zahtevno in včasih sva že skoraj obupala, a zdaj, ko je stvar večinoma zaključena, sva navdušena in ponosna,« sta povedala Jana in Stane Skok in dodala, da bosta posebno mesto v dvorcu s portretom namenila tudi Alojzu Prašnikarju.