Zdravnik Branko Košir, direktor direktorata za zdravstveno varstvo Janez Remškar in župan Mihael Prevc med ogledom prenovljenih prostorov zdravstvenega doma (Foto: Tina Dokl)

Zdravstveni dom odslej bolj sodoben

Minuli petek so v Železnikih odprli prenovljen zdravstveni dom, ki ga je uničila predlanska poplava.

Železniki – »Občutek je bil strašljiv, kar stiskalo me je pri srcu,« se je zdravnik Branko Košir na petkovem odprtju prenovljenega zdravstvenega doma v Železnikih spominjal, kako je 18. septembra 2007 vstopil v povsem razdejan zdravstveni dom, kjer so ga pričakali kupi blata in sodelavci, ki so si življenja rešili z bežanjem v zgornje nadstropje. Poldrugo leto kasneje je skupaj z županom Mihaelom Prevcem in direktorjem direktorata za zdravstveno varstvo na ministrstvu za zdravje Janezom Remškarjem prerezal trak in odprl prenovljeni dom.

Zdravstveni dom je v letu in pol dobil povsem novo podobo, zgradili so nov prizidek in protipoplavni zid, ki je v ujmi popustil pod silovitim pritiskom vode. V pritličju so uredili štiri splošne ambulante in lekarno, v poplavi uničeni prostori fizioterapije pa so zdaj v prvem nadstropju, kjer so tudi patronažna služba ter otroška, ginekološka in zobne ambulante.

Objekt ima dvigalo in je tako prijaznejši do invalidov in starejših, je poudaril župan Mihael Prevc in znova spomnil, da so za 1,5 milijona evrov vredno obnovo več kot polovico denarja prispevali donatorji (največjim so se na odprtju posebej zahvalili), država pa je s sanacijskim programom namenila dobrih šeststo tisoč evrov. Opozoril je še, da izdelava državnega prostorskega načrta za zagotovitev celovite poplavne varnosti in obvoznico mimo Železnikov poteka prepočasi. »Skrb zbuja tudi, da je vlada letos krepko zmanjšala sredstva za sanacijo škode po ujmi. Urejanje vodne infrastrukture je bilo v preteklosti zanemarjeno, in če država ne bo za to namenila več denarja, se lahko podobne naravne katastrofe ponovijo. V času recesije je varčevanje potrebno, a ne na račun poplavne varnosti Železnikov,« meni Prevc.

Na odprtju, ki ga je z nastopom obogatil Pihalni orkester Alples, je zbrane nagovoril tudi Janez Remškar, ki je izpostavil problem pomanjkanja zdravnikov, s katerim se tako kot v številnih drugih slovenskih krajih soočajo tudi v Železnikih.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / sreda, 24. junij 2015 / 11:37

Leto Primorcev

Dobili smo zmagovalko šova Big Brother, naziv MasterChef je šel v moške roke, vračajo pa se šov TOP 4 s Tjašo Kokalj, jeseni Gostilna išče šefa in druga sezona Kmetije: Nov začetek. Z malih zaslonov s...

Objavljeno na isti dan


Radovljica / / 07:00

Gosposka ulica ni več gosposka

Ulica, ki ji Kroparji pravijo "gosposka", ni niti malo gosposka. Torkovo neurje jo je razdejalo, prav tako tudi del državne ceste proti Dražgošam in številne druge objekte. Staro vaško jedro bo potreb...

Gorenjska / / 07:00

Bohinj odrezan od sveta

V sredo so Bohinj obiskali kar trije ministri, čeprav to ni bilo v načrtu.

Škofja Loka / / 07:00

Dijaki dva dni brez pouka

V Šolskem centru Poden je v sredo in četrtek zaradi torkovega neurja odpadel pouk.

Škofja Loka / / 07:00

Selška Sora pustošila tudi v Loki

Tudi v Škofji Loki so v torkovem neurju zaskrbljeno strmeli v strugo Sore, ki je popoldne začela naraščati, kmalu pa je prestopila bregove.

Kamnik / / 07:00

Poplavljena Tuhinjska dolina

Najhuje je poplavila Pšata, veliko škodo pa je močno deževje povzročilo tudi na Kamniškem.