Kranjčanka Maja Sajovic je med najboljšimi padalkami na svetu, odlično pa ji gre tudi v kombinaciji smučanja in padalstva, paraskiju. (Foto: Gorazd Kavčič)

Padalstva ne zamenja za nič

Kranjčanka Maja Sajovic se je pred dnevi s svetovnega prvenstva v paraskiju vrnila s srebrno kolajno, enako odličje je osvojila na domačem državnem prvenstvu, obakrat pa jo je premagala le Irena Avbelj.

Za padalce, ki so tudi dobri smučarji, se je pred dnevi končala letošnja tekmovalna sezona. Kranjčanka Maja Sajovic se je letos veselila dveh srebrnih odličij, z njo pa smo se pogovarjali ob letošnji podelitvi nagrad najboljšim kranjskim športnikom, saj si je 33-letna Maja za vrsto uspehov, predvsem pa bronasto odličje na lanskem svetovnem prvenstvu v padalstvu, zaslužila športno plaketo Kranja.

 

Tako na domačem kot svetovnem prvenstvu v paraskiju ste bili drugi in zaostali le za reprezentančno prijateljico Ireno Avbelj. Pred dvema letoma ste bili vi svetovna prvakinja. Zgleda, kot bi prav z Ireno tekmovali za naslov najboljše tako doma kot na svetu?

»Trenutno res zgleda, kot bi se za naslov najboljše borili sami z Ireno. Vendar pa še zdaleč ni tako, saj naju ves čas napadajo tekmice iz drugih držav, predvsem zadnje čase pa prihajajo odlične Rusinje, ki postajajo vse boljše smučarke in so tudi dobre padalke. Zato mislim, da se bova morali z Ireno zelo truditi, da bova ostali v svetovnem vrhu paraskija.«

 

Ste odlična padalka, kar dokazujejo tudi vaše kolajne iz največjih padalskih tekmovanj. Za paraski pa morate biti tudi dobra smučarka?

»Po duši sem seveda najprej padalka, zato padalstva ne zamenjam za nič drugega. Ker sem se želela ukvarjati tudi s paraskijem, sem morala začeti trenirati tudi smučanje. Smučala sem sicer od mladega, toda trenirala nisem nikoli. Zato se na tekmah v paraskiju pri smučanju teže merim z dekleti, ki so tekmovale v smučanju. Kadar so na tekmi razmere za padalsko tekmo dokaj enostavne, takrat so v prednosti dobre smučarke. Če je obratno, pa smo v prednosti boljše padalke.«

 

Kako je bilo letos na svetovnem prvenstvu?

»Letos razmere za skakanje niso bile težke, zato so bile v prednosti boljše smučarke. Tako  sem bila po smučanju četrta in naredila sem vse, kar sem lahko, da sem na koncu osvojila srebrno kolajno.«

 

Po tekmah v paraskiju bodo kmalu na vrsti prve padalske tekme. Kakšna tekmovanja vas čakajo v novi sezoni?

»Če bo le vreme dopuščalo, bomo skoke na cilj začeli trenirati v začetku aprila. Letos me julija čaka svetovno vojaško prvenstvo, poleti pa bo tudi šest tekem svetovnega pokala. Želim si, da bi se na tekmah svetovnega pokala uvrščala med prve tri, med najboljšimi osmimi pa bi rada bila tudi na svetovnem vojaškem prvenstvu. Vendar pa so napovedi res nehvaležne, saj je treba pravi hip ujeti formo in od tega je veliko odvisno.«

 

Čeprav ste diplomirali iz geografije in filozofije, vam najbrž padalstvo vzame preveč časa še za kaj drugega?

»Zaposlena sem v športni enoti Slovenske vojske in o delu v svojem poklicu zaenkrat ne razmišljam. Vendar pa me zadnje čase veseli študij španščine in kar je prostega časa, ga porabim za to.«

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / ponedeljek, 23. junij 2008 / 07:00

Ali so res dovoljena vsa sredstva?!

Tudi zasebna tožba podžupana, gospoda Jožeta Rebca, ter Plavalnega kluba Žito Radovljica, da se "ustavi" opozicijo - v tem primeru vodjo svetniške skupine SDS v Občinskem svetu Radovljica gospoda...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / sobota, 28. januar 2012 / 07:00

Anketa: O Misiji Evroviziji

Nekaj že uveljavljenih slovenskih pevk smo vprašali, kako so zadovoljne z oddajo Misija Evrovizija in kaj menijo o finalistkah, ki se bodo na Emi potegovale za nastop na letošnji Evroviziji.

GG Plus / sobota, 28. januar 2012 / 07:00

Koliko in kaj berete z vašimi otroki? (1)

Vsi ne beremo radi. Nekateri branje celo sovražijo. So ljudje, ki so nazadnje brali domače branje, potem pa niso imeli v roki nobene knjige več.

Kronika / sobota, 28. januar 2012 / 07:00

Izsledili pobeglega voznika

Kranj - Kranjski policisti so izsledili pobeglega voznika, ki je 22. januarja zjutraj povzročil prometno nesrečo v Kranju in s kraja odpeljal. V nesreči je bil lažje telesno pošk...

Šport / sobota, 28. januar 2012 / 07:00

Prvenstvo na snežni oazi

Medvode - V Nordijskem centru Bonovec Medvode je bilo v torek državno prvenstvo v teku na smučeh v sprintu v prosti tehniki. Nastopila je večina najboljših...

Nasveti / sobota, 28. januar 2012 / 07:00

Menu brez vrvice

Še en dan Augsburga, ker sem hotela videti »Zaboj lutk«. Lutkovno gledališče marionet, ki domuje v zgodovinski stavbi nekdanje bolnišnice Sv. Duha iz 15. st., je nastalo leta 1...