Karl Erjavec (Foto: arhiv GG)

Vodimo Alpsko konvencijo

Na X. Alpski konferenci v Evianu je Slovenija v četrtek prevzela od Francije dveletno predsedovanje Alpski konvenciji.

Ljubljana - To dolžnost je po podpisu pogodbe naša država opravljala že dva mandata v letih 1995–1998. Gre za pomembno mednarodno konvencijo o varstvu naravne dediščine in podpiranju trajnostnega razvoja v Alpah. Njen cilj je dolgoročno ohranjanje naravnega alpskega ekosistema, trajnostni razvoj tega območja in varovanje gospodarskih interesov alpskega prebivalstva.

Slovenska delegacija, ki jo vodi minister za okolje in prostor Karl Erjavec, je na konferenci predstavila prednostne vsebine in dejavnosti med predsedovanjem naše države. Slednje se nanašajo na prilagajanje podnebnim spremembam in blaženje njihovih posledic ter na spodbujanje izvajanja Alpske konvencije na regionalni in lokalni ravni. Slovenija je lahko z vidika regionalnega sodelovanja pravi zgled z mnogimi primeri dobre prakse v spodbujanju trajnostnega razvoja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / petek, 26. junij 2015 / 10:18

V soboto na junijski KR'art

Kranj – Ta teden je sicer nekoliko poseben, saj je zaradi praznika krajši in tudi šolsko leto je končano, vendar pa bo zadnja sobota v mesecu namenjena KR'artu. Na sedaj že tradicionalni lokaciji n...

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / torek, 18. februar 2020 / 22:49

Najmanj jih je na »bolniški« v Kranju, največ na Jesenicah

Na zadnji dan leta 2019 je bilo v kranjski območni enoti Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije na bolniškem dopustu 2775 zavarovanih oseb, kar je osem odstotkov več kot v enakem obdobju 2018.

Gorenjska / torek, 18. februar 2020 / 22:43

Počitnice

Moja otroka sta že najstnika, oba proti koncu srednje šole, zato me je prejšnji teden kar malo presenetilo, ko so mi na enem od uradov, na katerem sem se dogovarjala za sestanek, rekli, naj pridem...

Kamnik / torek, 18. februar 2020 / 22:42

O centru za ravnanje z odpadki na izredni seji

Kamnik – Kamniški občinski svetniki se bodo v sredo, 19. februarja, sestali na izredni seji, prvi v tem mandatu. Občina Kamnik se bo skupaj z Občino Komenda lotila gradnje zbirnega centra za komuna...

Kultura / torek, 18. februar 2020 / 15:21

Ta čudoviti Novinčev svet

V Galeriji Franceta Miheliča v Kašči so predstavili monografijo slikarja Franca Novinca, ki je pred dnevi izšla pri založbi Modrijan. Večni iskalec mnogoterih čudes iz domačega okolja.

Kamnik / torek, 18. februar 2020 / 15:18

Nova direktorica Irena Gajšek

Mekinjski samostan bo vodila Irena Gajšek. Svoj petletni mandat bo nastopila prvega marca.