Karl Erjavec (Foto: arhiv GG)

Vodimo Alpsko konvencijo

Na X. Alpski konferenci v Evianu je Slovenija v četrtek prevzela od Francije dveletno predsedovanje Alpski konvenciji.

Ljubljana - To dolžnost je po podpisu pogodbe naša država opravljala že dva mandata v letih 1995–1998. Gre za pomembno mednarodno konvencijo o varstvu naravne dediščine in podpiranju trajnostnega razvoja v Alpah. Njen cilj je dolgoročno ohranjanje naravnega alpskega ekosistema, trajnostni razvoj tega območja in varovanje gospodarskih interesov alpskega prebivalstva.

Slovenska delegacija, ki jo vodi minister za okolje in prostor Karl Erjavec, je na konferenci predstavila prednostne vsebine in dejavnosti med predsedovanjem naše države. Slednje se nanašajo na prilagajanje podnebnim spremembam in blaženje njihovih posledic ter na spodbujanje izvajanja Alpske konvencije na regionalni in lokalni ravni. Slovenija je lahko z vidika regionalnega sodelovanja pravi zgled z mnogimi primeri dobre prakse v spodbujanju trajnostnega razvoja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Četrti njoki

Ta konec tedna bo na letnem kopališču v Ajdovščini 4. Njoki Summer festival 2008 ITAK.

Objavljeno na isti dan


Komenda / ponedeljek, 18. maj 2009 / 07:00

Glavarjeva cesta bo razkopana

Komenda - Občina Komenda je z javnim razpisom pridobila izvajalca za gradnjo kanalizacije na odseku Glavarjeve ceste od gasilskega doma do športne dvorane. Kot je povedal župan

Kronika / ponedeljek, 18. maj 2009 / 07:00

Na sodišču najprej rop poštarja

V Kranju so začeli soditi Boštjanu Razingarju in Amirju Bešiću, obdolženima ropa poštarja na Jesenicah in načrtovanja ropa radovljiške pošte. Policisti so ju ovadili še zaradi treh drznih ropov na Gor...

Kronika / ponedeljek, 18. maj 2009 / 07:00

Družinskega nasilja je vse več

Centra za socialno delo Kranj in Škofja Loka sta pripravila delovno srečanje na temo družinskega nasilja. Lani so na Gorenjskem obravnavali 178 primerov nasilja med štirimi stenami.

Kronika / ponedeljek, 18. maj 2009 / 07:00

S ceste v drevo

Moše – V torek okoli 17. ure se je na lokalni cesti pri Mošah smrtno ponesrečil 19-letni voznik osebnega vozila iz okolice Šenčurja. Z Renaultom Cliom je vozil po lokalni cesti i...

Zanimivosti / ponedeljek, 18. maj 2009 / 07:00

Jubilej PGD Moste

Moste pri Komendi - Gasilci iz Most pri Komendi so prejšnjo soboto s parado skozi vas, mašo v moščanski cerkvi in zabavnim programom na slovesen način obhajali 80-letnico delovan...