Za dvorano se bodo zadolžili

Občina Žirovnica se za gradnjo večnamenske dvorane letos namerava zadolžiti za osemsto tisoč evrov. Letos bodo za ta projekt namenili kar 3,2 milijona evrov.

Žirovnica – Prejšnji teden sprejeti rebalans letošnjega proračuna občine Žirovnica predvideva zadolževanje v višini osemsto tisoč evrov za gradnjo večnamenske dvorane ob osnovni šoli, čemur so občinski svetniki v razpravi namenili največ časa, saj je nekatere zanimalo, koliko se občina sploh sme zadolžiti in kako bodo posojilo odplačali.

Petra Žvan iz občinske uprave je pojasnila, da za izvedbo projekta gradnje dvorane, v sklopu katerega je ob šoli predvidena tudi ureditev parkirišč, okolice, športnih površin in aleje slavnih rojakov, načrtujejo najem posojila v višini 1,4 milijona evrov, od tega naj bi letos najeli osemsto tisoč evrov, preostalo pa predvidoma v prihodnjih letih. Dolg nameravajo poplačati v desetih letih, kar naj bi na leto skupaj z obrestmi zneslo okoli 150 tisoč evrov. »Dvorane brez zadolževanja ne bo. Pet milijonov evrov vrednega projekta se drugače ne da uresničiti, če želimo ohraniti tudi druge investicije,« je na pomisleke odgovoril župan Leopold Pogačar. »Ta čas je tudi težko napovedati, za koliko se bomo na koncu sploh zadolžili, saj bomo poskušali prek razpisov pridobiti še dodatna sredstva,« je dejal župan in zagotovil, da je predlagano zadolževanje v okviru zakonskih osnov. Dodal je še, da občinska uprava nikakor ne bi predlagala zadolževanja, ki bi ogrozilo likvidnost občine. Slednja ta čas še ni zadolžena.

Rebalans proračuna je bil sicer potreben zaradi prenosa nerealiziranih sredstev za investicije v letu 2008 in uskladitve z veljavnim načrtom razvojnih programov. V primerjavi s sprejetim proračunom bodo v rebalansu prihodki višji za 27 odstotkov in bodo znašali dobrih pet milijonov evrov, saj pričakujejo več državnih in evropskih sredstev (skupaj 1,8 milijona evrov), okoli 150 tisoč evrov pa naj bi bilo prihodkov od prodaje stavbnih zemljišč. Odhodki se bodo povišali za 80 odstotkov, na 7,4 milijona evrov. Razliko med prihodki in odhodki bodo krili s prenosom sredstev iz preteklih let v višini 1,5 milijona evrov in že omenjenim zadolževanjem. V skladu z rebalansom je tako največja letošnja naložba gradnja večnamenske dvorane (skoraj 3,2 milijona evrov), med druge večje projekte pa sodijo gradnja fekalne kanalizacije (milijon evrov) in vodovodnega omrežja (484 tisoč evrov), 391 tisoč evrov pa bo bodo namenili za investicije v ceste, od tega 203 tisoč evrov za rekonstrukcijo regionalne ceste in gradnjo pločnika ob njej.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / petek, 26. junij 2015 / 07:00

Kranjčanka, št. 6

Kranjčanka, 26. junij 2015, št. 6

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 9. avgust 2010 / 07:00

Gorenjska lepotca pri sosedih

Naši severni sosedje so se odločili, da hočejo imeti nekaj slovenskega in so to tudi uresničili, Dolenjka in Štajerec sta osvojila potovanje okoli sveta, 7. Žur z razlogom pa bo avgusta v parku Tivoli...

Kamnik / ponedeljek, 9. avgust 2010 / 07:00

Športni stadion dobil nove tribune

Kamnik - Po obnovi tekaške steze na stadionu v Mekinjah so se kamniški športniki in obiskovalci športnih prireditev pred dnevi razveselili tudi novih tribun z dvesto sedeži. Za i...

Žirovnica / ponedeljek, 9. avgust 2010 / 07:00

Moteč promet okoli lipe v Vrbi

Vrbljani opozarjajo, da povečan promet okoli lipe v Vrbi uničuje njeno okolico. Tja vozniki zaidejo zaradi pomanjkljive prometne signalizacije.

Kronika / ponedeljek, 9. avgust 2010 / 07:00

Nadzor nad motoristi in kolesarji

V prvi polovici avgusta slovenski policisti izvajajo različne aktivnosti za večjo varnost voznikov enoslednih vozil, torej kolesarjev, motoristov, voznikov štirikoles ipd.

Kronika / ponedeljek, 9. avgust 2010 / 07:00

Nesreče

Zaplezali so se v stenah Kranjska Gora - V sredo nekaj pred 17. uro sta se v steni pod Škrbinjekom v Mali Pišnici zaplezala dva planinca. Dežurna ekip...