Cesto bodo pokrpali spomladi
Luknjasto regionalno cesto skozi Žirovnico je direkcija za ceste uvrstila v predlog plana sanacij po zimi poškodovanih vozišč. O zagotovitvi državnih sredstev za rekonstrukcijo ceste in gradnjo pločnika še nič novega.
Žirovnica - V zimskih mesecih so tudi na regionalni cesti skozi Žirovnico nastale številne poškodbe, na kar je občina z dopisom pred mesecem dni opozorila tudi ministrstvo za promet in direkcijo za ceste. Z direkcije so pred kratkim odgovorili, da so udarne jame na regionalni cesti, ki so nastale kot posledica hude zime, v najnujnejšem obsegu že sanirali, zaradi trenutnih neugodnih vremenskih razmer in nizkih temperatur pa bo trajna sanacija poškodb vozišča možna šele po končani zimi. »Vsekakor smo s stanjem vozišča seznanjeni, popravila poškodb pa smo uvrstili v predlog plana sanacij po zimi poškodovanih vozišč v letu 2009,« so dodali.
Te novice so bili na občini Žirovnica zelo veseli, še vedno pa, kot opozarja župan Leopold Pogačar, ostaja odprto vprašanje glede zagotavljanja sredstev v državnih proračunih 2009 in 2010 za nadaljevanje rekonstrukcije ceste in gradnjo pločnika od zdravstvene postaje na Selu mimo šole do mlekarne v Zabreznici. »Gre za devetstometrski odsek ceste, ki je tik pred tem, da v celoti razpade zaradi hude zime. Tudi to je eden od razlogov, da mora država v rebalansu letošnjega proračuna zagotoviti denar ter izpeljati postopke za odkup zemljišč in izbire izvajalca gradbenih del. Občina je svoj del denarja v proračunu že zagotovila. Žal še do danes nimam odgovora ministra Vlačiča, ali me bo sprejel na razgovor oz. ali bo zagotovil državni denar. So mi pa odpisali z direkcije, da nameravajo predlagati ta sredstva v državni proračun,« je še povedal Pogačar.