Dobrodelni februar
Dvajseti rotarijski ples v Ljubljani je razveselil slikarja, filozofa in glasbenika, slovenska prestolnica je bogatejša za azijski pridih, za liposukcijo ne potrebujete vedno kirurškega posega, Samo Vidic pa se je v nekaj letih razvil v športnega fotografa svetovnega formata.
Rotary klub Ljubljana je že dvajsetič organiziral Veliki rotarijski ples. Tokrat ga je spremljala dobrodelna dražba šestih originalnih rokopisov slovenskih pesnikov (Hazard Cirila Zlobca, Okrog vseh dreves Neže Maurer, Ples Nika Grafenauerja, Drobtinice Toneta Pavčka ter Dvojina in Ljubim Ferija Lainščka), katere izkupiček je bil 4380 evrov, medtem ko je bil celotni izkupiček dobrodelnega dogodka mnogo večji. Nagradne štipendije Rotary kluba Ljubljana v skupni vrednost 24 tisoč evrov pa so letos prejeli akademski slikar Andraž Kržič, filozof Jan Ciglenečki in glasbenik Peter Ugrin. Andražu bo prispevek pomagal pri podiplomskem študiju 3d animacije na Vancouver Film School v Kanadi, Jan bo na pariški Sorboni nadaljeval svoj doktorski študij na temo Ontologija in eshatologija v zgodnji grški misli, Peter - med drugim tudi član godalnega kvarteta Fiasco, pa bo nadaljeval študij violine na New School For Jazz And Contemporary Music v New Yorku.
Legenda pravi, da je nekje v daljnih tibetanskih gorovjih Shambala - mitična budistična dežela radosti, sreče in miru. Prav takšna pa je svoj prostor našla tudi v srcu slovenske prestolnice. Tako so poimenovali restavracijo njeni lastniki Manja Pavšič, Nenad Petrovčič, Nana Žargi in Denis Petrovčič (družina po večini arhitektov in industrijskih oblikovalcev), ki pravijo, da bo Shambala poleg jedilnika, na katerem se vrstijo jedi iz različnih jugovzhodnih azijskih dežel – od Vietnama, Tajske, Malezije pa do nekaterih priljubljenih japonskih specialitet, ponujala tudi različna kulturna dogajanja. Poleg dežele azijskih okusov pa vam naše glavno mesto po novem ponuja še kavitacijo, nekirurško liposukcijo (neinvazivno oblikovanje telesa s pomočjo ultrazvoka in selektivno odstranjevanje maščobnih oblog) v Rehamedu, fizioterapevtsko-estetskem centru, ki je pred kratkim praznoval deseto obletnico delovanja.
Gorenjski športni fotograf Samo Vidic pa je – ravno tako v Ljubljani, v Sputniku na Viču, odprl svojo prvo samostojno razstavo športnih fotografij. Poimenoval jo je Veni vidi Vidic, odprtju dodal še dražbo, izkupiček pa namenil mednarodni fundaciji Wings For Life, katere cilj je odkritje zdravila za poškodovano hrbtenjačo. Tokrat smo si 'razstavljene' športnike lahko ogledali v skoraj naravnem formatu, na trdi podlagi, Samo pa je ujel v objektiv različne trenutke - vse od košarke do smučanja.