Toše - ljubezen do glasbe
Februarja prihaja na velika platna dokumentarec, ki govori o snemanju zadnjega Tošetovega albuma in njegovem neizmernem hrepenenju in ljubezni do glasbe.
Dokumentarec Toše - The Hardest Thing nudi ekskluziven in subtilen vpogled v zakulisje nastajanja istoimenskega - angleškega glasbenega albuma makedonskega zvezdnika in ambasadorja Unicefa Tošeta Proeskega, ki je izšel 25. januarja letos. Tošetu sledi z Jamajke, kjer je skupaj s komponistom Andyjem Wrightom ustvarjal glasbo, v London, kjer so sledila snemanja v studiu. Toda nastajanje albuma, ki naj bi Tošeta popeljal do svetovne slave, je zgolj kulisa, ki razkriva neizmerno hrepenenje, pogum, strast in ljubezen do glasbe, ki so poleg talenta nujni na poti do uspeha. Nadalje je film pretkan z rojevajočo se glasbo in z zgodbami o medčloveških odnosih. Film izoblikuje podobo o pevcu, ki je ob svoji kratki glasbeni poti odrasel, dozorel in se tik pred tragično smrtjo, že utrujen od zahtev kolesja glasbene industrije, zavedal polne cene, ki jo mora slehernik plačati, ko postane slaven. Nemalokrat so s trnjem posute tudi zvezde.
Dokumentarec je bil posnet v dveh delih. Prvi del je nastajal med snemanjem albuma na Jamajki in v Londonu, drugi pa po tragični smrti mladega pevca v Londonu, Dubrovniku, Skopju, Kruševu, Dubaju in Stockholmu. Film je režiral Boštjan Slatenšek, producenta sta Nina Sever in Igor Pediček, kot direktor fotografije pa se je podpisal Bojan Dovrtel. Film bo predpremiero v Ljubljani doživel 28. januarja.



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke

