Sum korupcije na Mrakovi
Sporna gradnja na Mrakovi 1 v Kranju je sicer ustavljena, začela pa se je obnova postopka za izdajo gradbenega dovoljenja.
Kranj - Na Mrakovi ulici v Kranju je že lani pomladi zavrelo zaradi načrtovane gradnje na zelenici ob stanovanjskem bloku Mrakova 1, kjer naj bi začeli graditi več vrstnih hiš, te pa naj bi bile postavljene tik ob oknih bloka. Prav tako bi nove hiše še zmanjšale že sedaj prezasedene parkirne površine ob stanovanjskih blokih na Mlakarjevi in Mrakovi ulici. Stanovalci, ki so za gradnjo izvedeli šele, ko je investitor na golosek požagal nasad dreves, so se gradnji takrat uprli in MO Kranj je kasneje že oporekala razlago svojega pristanka na gradbeno dovoljenje, prav tako pa sta Upravna enota Kranj, kasneje pa tudi Ministrstvo za okolje in prostor priznali stanovalcem (vsaj) Mrakove 1, da so upravičena stranka v postopku in zato zadržala izvajanje gradnje. Trenutno je gradnja ustavljena, investitorji pa so se pritožili na Ministrstvo za okolje in prostor.
Ob raziskovanju, kako je sploh mogoče, da sta tako občina kot Upravna enota Kranj pristali na gradbeno dovoljenje, ki so jim ga ponudili investitorji, je Peter Colnar iz Mrakove 1 v začetku novembra 2008 poslal prijavo suma korupcije Komisiji za preprečevanje korupcije, ker do sredine decembra ni prejel odgovora, pa je takrat komisiji znova poslal dopis, v katerem dodaja nova dejstva suma korupcije pri izdaji gradbenega dovoljenja. Prav tako je sredi decembra odvetnica Jelka Sajovic na Upravno enoto Kranj poslala vlogo, v kateri jih je obvestila, da je vložila predlog za določitev pripadajočega zemljišča za stanovanjsko stavbo Markova 1, 23. decembra pa se je začela obnova postopka za izdajo gradbenega dovoljenja, pri čemer so, kot navajajo pri UE Kranj, kot stranke v postopku vključeni predlagatelji obnove postopka, to pa so lastniki stanovanj sosednega bloka oziroma sosednih nepremičnin.
Pri tem UE Kranj ravna, kot da gre za nadaljevanje prvotnega postopka, prizadeti stanovalci pa, po besedah Petra Colnarja, menijo, da gre v resnici za nov postopek. Kot pravi Peter Colnar se je v postopek vključila Komisija za preprečevanje korupcije, o čemer v UE Kranj nimajo podatka, pri Komisiji za preprečevanje korupcije pa odgovarjajo, da Colnarjevo prijavo še analizirajo. Gre namreč za vprašanje, kako je prišlo do nakupa majhne zelenice za gradnjo kar petih vrstnih stanovanjskih hiš na denacionalizirani parceli leta 1997, oziroma kako je kupec že takrat lahko vedel, da bo na njej dobil takšno gradbeno dovoljenje. Obnova postopka še ni zaključena, UE Kranj naj bi jo nadaljevala 16. januarja.