Prižgali so novoletne lučke

Komenda - Člani Turističnega društva Komenda so v soboto pred občinsko stavbo postavili veliko smreko in jo okrasili s pisanimi novoletnimi lučkami ter jih ob kulturnem programu ter stojnicah s kuhanim vinom, čajem in medenimi dobrotami tudi prižgali. Prijetna prireditev je bila letos prvič, člani društva pa zagotavljajo, da bo postala tradicionalna. Vsako leto naj bi smreko podarila ena od vasi v občini, letos je smreka z Brega, saj so se odločili za izbor vasi po abecednem vrstnem redu. Člani turističnega društva bodo letos organizirali tudi obdarovanje za komendske otroke – Božiček jih bo letos obiskal in obdaril 22. decembra prav pod novoletno jelko, torej pred občinsko stavbo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Dvajseti Barletov memorial

Prostovoljno gasilsko društvo Cerklje je maja organiziral jubilejni, dvajseti Barletov memorial, na katerem je sodelovalo čez 60 ekip. Kot je pojasnil poveljnik društva Blaž Kaplenik, so namerava...

Objavljeno na isti dan


Šport / torek, 15. september 2009 / 07:00

Slovenija peta na evropskem prvenstvu skupine B

Lugano – V nedeljo se je v švicarskem Luganu končalo evropsko prvenstvo skupine B, ki se je začelo s predtekmovanjem že v soboto, 5. septembra. V zadnjem srečanju, za končno peto...

Šport / torek, 15. september 2009 / 07:00

Šahovski turnir v počastitev praznika KS Kranj center

Kranj - ŠD Stari Mayr iz Kranja je v počastitev praznika KS Kranj center organiziralo hitropotezni šahovski turnir. Med 29 igralci in igralkami je bil prepričljivo najboljši Mate...

Kamnik / torek, 15. september 2009 / 07:00

Na klinčku visi kikl`ca

V Galeriji Veronika v Kamniku je na ogled razstava AFS Ozara Kranj o gorenjski oblačilni dediščini 19. stoletja.

Gospodarstvo / torek, 15. september 2009 / 07:00

Gospodar mora imeti namestnika

Kmečki gospodarji morajo določiti svojega namestnika in podatke o njem poslati v register najkasneje do 30. septembra.

Gospodarstvo / torek, 15. september 2009 / 07:00

Tudi v Alplesu s polnim delovnikom

Tudi v Alplesu so s 1. septembrom prešli na poln, 40-urni tedenski delovnik.