V Lescah tudi gorski reševalci
Čimprejšnja prenova leškega letališča je nujna, so prepričani na združenju poslovnih uporabnikov letališča Lesce.
Lesce – »Gospodarska kriza nas za zdaj še ni dosegla, a se moramo nanjo tudi mi pripraviti. Če hočemo preživeti, sta nujna prenova letališča in njegov razvoj, katerega osnova je prestavljena, asfaltirana vzletno pristajalna steza s sodobno infrastrukturo,« je prepričan Tomaž Avsenek, predsednik Združenja poslovnih uporabnikov letališča Lesce. Združenje je nastalo kot posledica nuje, da tisti, ki letališče uporabljajo v poslovne namene, stopijo skupaj v prizadevanjih, da se stanje uredi v dobro vseh uporabnikov, je še pojasnil na nedavni novinarski konferenci. Od gospodarskih dejavnostih, povezanih z letališčem, namreč ta čas živi vsaj 750 zaposlenih.
Kot poudarjajo v združenju, vidijo prihodnost letališča v dejavnostih na področju tehnike - kot so servisiranje in montaža letal, modelarstvo ter šolanje mladih - letališče pa naj bi postalo tudi pomembna turistično informacijska točka za vse, ki prihajajo na Gorenjsko.
Svojo priložnost vidi v Lescah tudi slovenska Gorska reševalna služba. »Ker je megla na Brniku pogosto vzrok, da helikopter GRS v najbolj kritičnih trenutkih ne more vzleteti – to pa je lahko usodno za nekoga, ki mu vsak trenutek pomeni življenje – smo ugotovili, da bi bile Lesce za postojanko gorskih reševalcev bistveno primernejše,« meni Miro Pogačar, predsednik GRS. »Poleg tega potrebujemo lastne prostore – tako poslovne kot tudi prostor za izobraževanje. Lesce so blizu območju, kjer opravimo največ reševanj, pa tudi območje, od koder prihaja največ slovenskih gorskih reševalcev,« je še poudaril.
Združenje je na radovljiškega župana Janka S. Stuška že naslovilo pismo z vprašanji o usodi letališča ter ga pozvalo, naj občina čim prej prične postopke za izdelavo prostorske ureditve, ki jim bo omogočala nadaljnje delo.