Pred odhodom na Švedsko so se biatlonci predstavili na tiskovni konferenci. (Foto: Tina Dokl)

Teja si želi stopničk

Slovenska biatlonska reprezentanca je odpotovala v Östersund, kjer bo 3. decembra prva tekma svetovnega pokala v novi sezoni.

Ljubljana – Po prihodu s snežnega treninga, ki so ga opravili v Livignu v Italiji, so načrte za novo sezono predstavili slovenski biatlonci. Teja Gregorin, Andreja Mali, Lili Drčar, Janez Marič, Klemen Bauer, Peter Dokl, Vasja Rupnik in Jože Mehle bodo letos zastopali barve slovenskega biatlona, ki je ostal brez domače tekme svetovnega pokala. Kot je povedal Peter Zupan, predsednik Zbora za biatlon pri SZS, nadaljujejo gradnjo novega športno rekreacijskega centra na Rudnem polju: »Postorili bomo vse, da bi Pokljuka tekme svetovnega pokala v biatlonu znova gostila že v sezoni 2009/2010.« Prek namišljene televizije Biatlon TV1, ki je popestrila letošnjo predstavitev, je prisotne nagovoril tudi Borut Nunar, direktor biatlonskih reprezentanc: »Priprave na sezono so potekale po najboljših močeh. Teh bo letos nekoliko manj, saj jo bosta zaradi materinstva izpustili Tadeja Brankovič Likozar in Dijana Grudiček, poleg tega na prvih tekmah ne bo Klemena Bauerja. Še vedno pa so naši cilji visoki, kar pomeni uvrstitve med deseterico, pri ženskah tudi na stopničke. Presenetimo lahko z mešanimi štafetami.«

V ženski ekipi je prvo ime Teja Gregorin. »Na sezono sem dobro pripravljena in komaj čakam prve tekme. Izboljšala sem tudi streljanje stoje. Cilj je osvojiti čim več točk in priti tudi na stopničke,« je povedala lani 15. v seštevku svetovnega pokala. Pri moških je v najboljši formi Janez Marič, ki se vrača po poškodbi kolena: »Največ pričakujem od sprintov. Od poletja sem naredil velik preskok in zadnje tekme z italijansko reprezentanco so pokazale, da znam tudi dobro streljati. Izboljšati moram le še čas streljanja.« V pospešenem ritmu se po nesreči vrača Klemen Bauer, ki naj bi po najbolj optimističnih napovedih v štafeti nastopil že v decembru.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Izlet v Prekmurje

Ker smo udeležencem izleta na Dolenjsko že na avtobusu obljubili, da bomo še organizirali podobne izlete, smo se odločili, da vas naslednjič popeljemo na kulinarični izlet v Prekmurje....

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / torek, 23. december 2008 / 07:00

Koledniki pred graščino

V petek so pripravili deveto koledovanje pred graščino Duplje.

Zanimivosti / torek, 23. december 2008 / 07:00

Žive jaslice v Mojstrani

Tudi letos bodo med prazniki v Mlačci nad Mojstrano med ledenimi skulpturami pripovedovali božično zgodbo.

Šport / torek, 23. december 2008 / 07:00

Osem tekem brez poraza

Košarkarji Šenčurja CP Kranj so kot novinci v 1. B SKL v zadnjih krogih ujeli tekmovalni ritem in zabeležili kar osem zaporednih zmag, ugnali pa so tudi sosede iz ekipe Triglava.

Kranj / torek, 23. december 2008 / 07:00

Bodo namesto vrtičkov bloki

Vrtičkarji na lokaciji med Planino in Primskovim so dobili odpoved najemnih pogodb, v gosto naseljeni soseski naj bi bile namesto zelenega pasu novogradnje. Občane, ki živijo v bližini, skrbi, kakšne...

Mularija / torek, 23. december 2008 / 07:00

Čudovita dogodivščina v rovih

Otroci iz vrtca Mojca Kranj so imeli novoletni program v kranjskih rovih. Ogledali so si lutkovno predstavo in si nazdravili z okusnim otroškim koktajlom.