Kraljica Elizabeta se je ob sprehodu po Ljubljani pogovarjala z nekaterimi naključnimi navdušenci iz množice. (Foto: fotomontaža Ju Wan)

Betka, tudi mi bi na večerjo

Mali brat ekskluzivno poročam o krajšem pogovoru, ki se je v sredo razvil na ljubljanskih ulicah med naključnim državljanom in angleško kraljico.

»Dubr dan. Hellou, aj em Branko, Branko G., aj em deputat of SDS, Social demoktatic Slovenija partija. Das is die beste partia in avr kantri, v naši državi. Yes, you may kiss my hand. Ohka kušnete mojo roko,« je v izborni angleščini iz časa germanskih vpadov v Anglijo začel naključni moški iz množice, ki je v sredo v Ljubljani pričakala angleško kraljico.

»Najbrž ste vaše veličanstvo včeraj zvečer na Brdu uživali, saj ste imeli obilo priložnosti, da se ob prijetnem kramljanju s predsednikom spomnite svojih srečanj s Titom, Maom in drugimi, med slovenskimi socialisti čaščenimi, zgodovinskimi osebnostmi, ki so najprej radikalno opravili z ostanki aristokracije in meščanstva, nato pa s svojim življenjskim stilom in razkošjem na račun lačnih množic desetkratno prekašali najvišjo aristokracijo,« je nadaljeval B. G. v izbornem slovenskem besednjaku preteklih štirih let.

»Janko a uhka prevedeš, de'v guspa Betka zastop'va?«

Jankovič mu je v slovenščini odvrnil: »Teee, teb pa žeee ne bom prevaju, zato kt nikol nisi kupvou v Mercatorju, si raje hodu v Špar in v Tuš. Pol k' ste me skin'l, si pa navalu u Mercator. Kr' sam si prevajej.«

Kraljica: »Any problems? Who's that nice guy?«

B. G.: »Ja, aj em najs, ampak sem pa tudi very sad, sem žavost'n, kt nisem bil povabljen na večerjo. Pa moj' kulegi tud ne. Sam rdečkarji so z vam žulil tiste zrezke, a kuga je že blo …«

Kraljica: »Are you shure?«

B. G.: »Ja, sivede s'm šur, sploh n's niste povabl. Zdej imamo pa surle. Pa tok smo naredl' za Sluvenijo, glejte na tale grafikon, ga mam sabo. Gospodarska rast pri Janši, pa gospodarska rast pri Ropu. Pa inflacija. Za kuga ste pa Cviklažo puvabl?«

Kraljica: »Who the fuck is Cvikl?«

B. G. na hitro razmišlja sam pri sebi: »O Marička, Betka sploh n' ve, zakva se gre tle. S'm vedu, da so spet udbomafijci delal seznam.«

Kraljica: »You say old comunists. Yes Is true, Janša was also there.«

B. G.: »Jest bi tud jedu?«

Nakar kraljica seže v žep zagrabi karamelne bombone: »I have four candies for you, for you, how do you say - Borut?«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorje / sreda, 4. julij 2018 / 14:59

Zlati zvon Dušanu Zalokarju

Ob občinskem in državnem prazniku so v Gorjah pripravili svečanost, na kateri so podelili tudi letošnja priznanja občinskim nagrajencem.

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / petek, 7. december 2007 / 07:00

Lastniki bodo prodali zemljišča

Kranjska Gora - V četrtek zvečer je v Ratečah potekal zbor lastnikov zemljišč v Planici. Na njem je večina lastnikov sklenila, da bodo državi prodali svoja zemljišča, s čimer so...

Slovenija / petek, 7. december 2007 / 07:00

Iz Rusije prišla zadovoljna

Rok Flander in Rok Marguč sta navdušena nad treningi v ruskem Abzakovu, dobro pripravljena pa se želita izkazati v nadaljevanju sezone.

Prosti čas / petek, 7. december 2007 / 07:00

Eva in Jan v Domžalah

V nedeljo, 9. decembra, ob 18. uri, se bo s svojim prvim velikim samostojnim koncertom predstavila mlada domžalska pevka Eva Černe. Glasbeni večer s številnimi gosti pripravl...

Kultura / petek, 7. december 2007 / 07:00

Tako so se oblačili v 16. stoletju

Škofja Loka - V Miheličevi galeriji v Kašči v Škofji Loki so odprli razstavo z naslovom Oblačilna kultura 16. stoletja. Pri tem projektu so sodelovali Združenje zgodovinskih mest Slovenije...

Kultura / petek, 7. december 2007 / 07:00

Mihelič od Miheličevih

V Galeriji Prešernovih nagrajencev za likovno umetnost so na ogled dela Franceta Miheliča (1907-1998), ki jih v svojih zasebnih zbirkah hranijo njegovi trije otroci.