Trasa kolesarske dirke je potekala na 1400 m dolgem krogu, kjer ravnine skorajda ni. (Foto: Rožle Bregar)

Besniške ulice polne kolesarjev

Kolesarska dirka za pokal Tadeja Valjavca je bila zadnja v sklopu dirk, ki so štele za letošnji pokal Slovenije in pokal Gorenjskega glasa.

Besnica – Po neprijetno kislem sobotnem jutru se je naredil lep dan, kar je šlo na roko tako organizacijskemu odboru kot tekmovalcem, ki so nastopili na tretji ponovitvi kolesarske dirke za pokal Tadeja Valjavca, ki je ena izmed zadnjih na letošnjem tekmovalnem koledarju. Dirko so odprli mladi nadobudni kolesarji, ki jih morda še čaka vstop v svet resnejšega tekmovalnega kolesarstva, večinoma pa so zgolj iz veselja do rekreativnega kolesarstva preizkusili svojo kondicijsko pripravljenost.

Tadej Valjavec, ki je bil tokrat v vlogi prvega spremljevalnega voznika, je bil s celotnim dogajanjem zelo zadovoljen. »Vsako leto nam gre bolje in v prihodnjih letih bomo skušali privabiti še več rekreativcev in pri tem se bomo obrnili na osnovne šole. Vidi pa se, da se na to dirko še posebej dobro pripravijo tekmovalci iz Besniške doline, kjer jim domač teren doda še kanček več motivacije, kar so prikazali z odličnimi vožnjami,« je povedal Tadej, ki je svojo letošnjo tekmovalno sezono že zaključil in se bo v drugi polovici meseca novembra že začel pripravljati na novo, pred tem pa ga v času »krompirjevih« počitnic čaka še zaslužen dopust z družino nekje v toplih krajih.

Največ uspeha na dirki so imeli kolesarji kranjske Save, ki so pri dečkih A po zaslugi Mateja Mohoriča, Patrika Gabrovška in Naceta Korošca dosegli trojno zmago, pri dečkih B pa prvo in tretje mesto, ki sta ga osvojila Gašper Katrašnik in Jan Košnik. Z vsem je bil vidno zadovoljen tudi Tomaž Poljanec iz Kolesarskega kluba Sava Kranj, ki je celotno sezono skrbel za koordinacijo in izvedbo tekem za pokal Gorenjskega glasa: »Tekmovalcem je omogočeno, da redno nastopajo pred domačim občinstvom, kar jim daje spodbudo za nadaljnje treninge in tekmovanja.« Tadej Valjavec pa se je še enkrat zahvalil vsem sponzorjem in delavcem, ki so pomagali pripraviti to prijetno prireditev.

Šenčur / torek, 4. julij 2017 / 10:42

Kolesarska steza do Kranja

Šenčur – Med svetniškimi vprašanji v občini Šenčur so pogosta tista o kolesarski povezavi med Šenčurjem in Kranjem. V proračunu imajo namreč za ta namen že dve leti rezerviran denar. Kolesarska ste...

Prosti čas / četrtek, 9. oktober 2008 / 07:00

Na kitariadi prepričal Pablo Vitalij

Skoraj že tradicionalni kranjski Festival Kreativnih Kitaristov ali na kratko FKK je bil tokrat zaradi slabšega vremena v galeriji Dali.

Hornsman Coyote v Kranju

V soboto, 11. oktobra, bo kranjski Izbruhov bazen obiskal Hornsman Coyote. Nemanja Kojić prihaja iz Beograda iz Srbije. Mnogi ga poznajo kot ustanovitelja legendarne skupine Eyesburn leta...