Na štartu 2. Teka Gorenjskega glasa (Foto: Gorazd Kavčič)

Pintar in Mrakova najboljša na 2. Teku Gorenjskega glasa

Danes je v Preddvoru in okolici potekal 2. Tek Gorenjskega glasa, letošnja zadnja tekma Gorenjskega in Slovenskega pokala v rekreativnih tekih.

Preddvor - Absolutna zmagovalca na 11 km dolgi progi, na kateri je nastopilo nekaj več kot 200 tekačic in tekačev, sta Valerija Mrak iz Gorenje vasi (44:37) in Marko Pintar iz Sorice (38:09). Oba sta postala tudi skupna zmagovalca Gorenjskega pokala v rekreativnih tekih. Valerija je to lovoriko osvojila prvič, Marko pa drugič. Pri moških je bil drugi Radovljičan Mirko Janjatovič, tretji pa Tomaž Kalan iz Šutne. Pri ženskah je za Mrakovo v cilj pritekla Petra Race iz Radovljice, tretja je bila Katja Rakušček iz Žirov. Tek je potekal tudi za mlajše kategorije. Na različnih razdaljah je teklo nekaj manj kot 90 otrok. Fotogalerijo si lahko ogledate na http://g-glas.kloc.org/.

Zgodilo se je

Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ...

Zanimivosti / petek, 5. julij 2019 / 16:45

Reševali družino štorkelj

V Cerkljah so reševali štiri štorkljine mladiče, ki so po poškodbi samice ostali brez hrane.

Objavljeno na isti dan

Slovenija / petek, 11. februar 2022 / 16:04

Pahor razpisal redne volitve v državni zbor

Predsednik republike Borut Pahor je napovedal, da bo mandat za sestavo vlade podelil kandidatu, ki bo zbral vsaj 46 podpisov podpore poslancev.

Kultura / petek, 11. februar 2022 / 15:55

V mesto po kulturo

Slovenski kulturni praznik je letos – sicer pod določenimi omejitvami zaradi epidemije – spet potekal v živo in moč je bilo najti nekaj umetniških užitkov.

Šport / petek, 11. februar 2022 / 15:52

Nogometaši znova na zelenicah

V Prvi ligi Telemach se ta konec tedna začenja spomladanski del prvenstva.

Šport / petek, 11. februar 2022 / 15:51

Prevc ima komplet medalj

Člana zlate skakalne ekipe sta tudi Gorenjca Nika Križnar in Peter Prevc.

Zanimivosti / petek, 11. februar 2022 / 15:50

Tekmovanje v smučanju po starem odpovedano

Škofja Loka – Mednarodno tekmovanje v smučanju po starem, ki je bilo predvideno za jutrišnji dan in bi ga člani Društva Rovtarji v Škofji Loki organizirali že dvaindvajsetič, je zaradi aktualnih zd...