Minuli četrtek so slovesno odprli obnovljeno cesto od Podhoma do Spodnjih Gorij. (Foto: Anka Bulovec)

Do Spodnjih Gorij po asfaltu

Minuli teden so slovesno odprli obnovljen cestni odsek od Podhoma do Spodnjih Gorij.

Gorje – V sklopu projekta urejanja varnih kolesarskih in pešpoti so minuli četrtek odprli obnovljeni odsek ceste ob železniški progi od Podhoma do Spodnjih Gorij. Za omenjeni projekt je občina Gorje pridobila tudi evropska sredstva za regionalni razvoj. Zdaj bodo nadaljevali obnovo cest in poti čez Poljšico, je napovedal župan Peter Torkar.

»Cesta od Podhoma do Spodnjih Gorij je bila doslej makadamska. Dober kilometer dolg odsek smo zdaj preplastili z asfaltom, uredili pa smo tudi odvajanje,« je razložil Peter Torkar. Obenem so poskrbeli za prometne označbe, ki na tej cesti dajejo prednost pešcem in kolesarjem. Obnova je bila po besedah Petra Torkarja vredna 82 tisoč evrov, od tega je bilo 85 odstotkov evropskega denarja, preostanek pa je zagotovila občina. Z gradbenimi deli hitijo tudi na odseku regionalne ceste od cerkve v Zgornjih Gorjah do uvoza v vas Grabče, kar sofinancira tudi direkcija za cesta. Dela bodo predvidoma končali do konca oktobra, prihodnje leto pa naj bi nadaljevali obnovo regionalne ceste proti avtobusni postaji Krnica.

Celotna naložba urejanja varnih kolesarskih in pešpoti, pravi Torkar, sicer presega 1,5 milijona evrov. »Za ta projekt imamo zagotovljenih 650 tisoč evrov evropskih sredstev, še približno toliko bo v obnovo regionalne ceste vložila direkcija za ceste, delež občine pa predstavlja 280 tisoč evrov,« je še dodal Torkar.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sobota, 27. junij 2015 / 09:23

Uspeli v zgodovinskem letu

Ekipa škofjeloškega Futsal kluba Stripy ima za seboj zelo uspešno sezono, katere vrhunec je naslov državnih prvakov v kategoriji U19, zato so si zaslužili tudi pozornost domačega župana Mihe Ješeta.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / torek, 23. marec 2021 / 11:13

Nadzirali bodo uporabo varnostnega pasu

Radovljica – Medobčinski inšpektorat in redarstvo občin Radovljica in Naklo bo ves teden, od ponedeljka, 22. marca, do petka, 26. marca, izvajal poostren nadzor v okolici vseh sedmih enot vrtcev na...

Kranj / torek, 23. marec 2021 / 10:02

Množično cepljenje preselili v vojašnico

Cepljenje proti covidu-19 v Kranju po novem izvajajo v vojašnici. Hitro testiranje ostaja v Globusu.

Gorenjska / torek, 23. marec 2021 / 18:14

Gradnja širokopasovnih omrežij na belih lisah

Odprt je razpis za sofinanciranje gradnje širokopasovnih omrežij na območjih belih lis, tudi na Gorenjskem.

Kronika / torek, 23. marec 2021 / 18:13

Poskus ropa na Jesenicah

Jesenice – V nedeljo zvečer so policisti obravnavali poskus ropa v prodajalni na Jesenicah. Zamaskirana moška sta z grožnjo od prodajalke zahtevala denar, ki pa jima ga ni izročila, zato sta trgovi...

Razvedrilo / torek, 23. marec 2021 / 18:12

Sladka in všečna Medena

Pop Design so v pomlad vstopili z novo skladbo z naslovom Medena. Pravijo, da je vsekakor nekoliko bolj »pocukrana« od pesmi, kakršnih smo od njih vajeni.