Napetost pred volitvami se stopnjuje
Parlamentarne volitve so vse bližje, poslance za državni zbor bomo volili že prihodnjo nedeljo. Volilna kampanja se stopnjuje, ena od predvolilnih tem pa je tudi afera, povezana z nakupom oklepnikov 8X8.
Kranj - O tem je v torek na izredni seji, ki je trajala domala dvanajst ur, razpravljal tudi državni zbor. Koalicija in opozicija sta se medsebojno obtoževali, da sejo o nakupu oklepnikov iz finske Patrie izrabljata za predvolilni obračun, slišati pa je bilo tudi očitke o umazani predvolilni kampanji, kakršne doslej še ni bilo. Predvolilna mrzlica se stopnjuje, stranke in kandidati po vsej Sloveniji pa vabijo na prireditve, kjer z različnimi prijemi tekmujejo za naklonjenost volivk in volivcev.
V tem tednu se je razpletla še ena zgodba, povezana z volitvami. Kot je znano, je volilna komisija v prvi volilni enoti (v Kranju) zavrnila kandidatno listo Liste za čisto pitno vodo, ker nekateri od podpisnikov podpore niso imeli bivališča v tej volilni enoti. Vlagatelj se je pritožil na vrhovno sodišče, ki je pritožbo zavrnilo in kazalo je, da lista v gorenjski volilni enoti ne bo nastopila na volitvah. V torek pa je o tem odločalo tudi ustavno sodišče in razveljavilo sodbo vrhovnega sodišča, kar pomeni, da je kandidatura liste v prvi volilni enoti potrjena. Državna volilna komisija pa mora to listo uvrstiti na zadnje (torej šestnajsto) mesto na seznamu potrjenih kandidatnih list v prvi volilni enoti.
Na Gorenjskem bomo tako sedaj v vseh enajstih volilnih okrajih volili 16 strank in list. Kako jim kaže, smo preverili z anketo po vseh okrajih. Ob rezultatih še posebej bode v oči, da povsod občutno izstopata dve najmočnejši stranki. To so pred našo kazale tudi druge ankete, ki so jih pred volitvami za medijske hiše opravili raziskovalci javnega mnenja, kar nakazuje izrazito polarizacijo političnega prostora v Sloveniji.