Vredno se je zanimati za politiko
Pametno je sodelovati v aktivnem odločanju, sicer drugi odločajo o vašem življenju. Tako razmišlja kandidatka za poslansko v državnem zboru Andrejka Majhen iz Kranja.
Kranj - Štajerka, ki desetletje živi na Gorenjskem, kamor jo je pripeljala ljubezen, kandidira za stranko DeSUS. Pripada sicer generaciji, ki je ne enačimo s stranko upokojencev, vendar se je slednja po njenih besedah zgolj razvila iz upokojenske generacije, sedaj pa združuje vse od mladih do starejših. »S svojim programom socialnih ciljev nagovarja aktivno generacijo, ki naj že danes razmišlja, kako si bo postlala za starost. Kajti že danes morajo biti sprejeti zakoni, ki bodo urejali našo prihodnjo pokojnino, zdravstvo, starostno oskrbo,« je prepričana sogovornica. Ženska, ki se je vseskozi izobraževala ob delu, dosegla naziv magistrice znanosti s področja državnih in evropskih študij, veliko potovala, delala v tujini, sedaj pa z možem vodi družinsko podjetje, se ne boji vstopa v politiko. Pravi, da ta potrebuje tudi žensko protiutež. Čeprav jo nekateri odvračajo od politike, je prepričana, da slednja deluje podobno kot družina, v kateri so ravno ženske tradicionalne političarke, ki morajo krmiliti med različnimi interesi.
Dela v družinski firmi, ki temelji na obrtniških načelih in je uspešna že tri generacije, tudi po zaslugi človeških odnosov v njej. Kot podjetnica se zaveda pomembnosti razvoja in podjetniškega duha, vendar so ji najbolj pomembni ljudje. Med njimi bi morala bolj živeti solidarnost, tudi med generacijami, skrb za starejše in pomoči potrebne bi morala biti vgrajena v vse pore življenja in ravno politiki bi morali na tem področju dajati zgled. Andrejka Majhen je socialno občutljiv človek, o čemer priča njena skrb za zapuščene živali in pomoč ljudem v stiski. Tu se je ujela s filozofijo stranke DeSUS. Kot ženska se ne boji delovanja v politiki, kjer bi po njenem moralo biti več žensk. »Nisem feministka, moške potrebujemo. Vendar pa ni prav, da živimo tako, kot nam predpisuje 90 odstotkov moških. Prav je, da zakone soustvarjamo skupaj,« pravi Majhnova, ki meni, da več žensk v parlamentu pomeni tudi višjo kulturo komuniciranja. »Nočem biti apolitična in odločanja o svojem življenju prepuščati drugim. Tega mlada, aktivna in kreativna ženska ne želi.«