Skupina Joške v´n

Joške v´n zvezde večera

V soboto je na spodnji ploščadi Trgovskega centra Bled nastopala skupina Arrow, vendar so bile zvezde večera skupina Joške v´n, ki so obiskovalce zabavale in grele na zgornji ploščadi vse tja do polnoči.

Skupina, ki jo sestavljajo Džoko (kitara, glas), Aljaž (kitara, glas), Teran (bas kitara, glas) in Tomc (bobni), je bila leta 2003 ustanovljena z namenom, da ljudem pokažejo, da Slovenci imamo kvalitetno glasbo in da ni vse, kar je tuje, dobro, ob tem pa se odlično zabavajo. Fantje igrajo kvalitetno slovensko glasbo osemdesetih in devetdesetih let s poudarkom na Primorcih. Tako igrajo glasbo Danila Kocijančiča, skupine Prizma, Hazard, Faraoni, med vsemi skladbami pa se najde tudi kakšna malo novejša, npr. pesmi od skupine Dan D. So akustični band v smislu čistega zvoka, saj nimajo inštrumentov, ki bi glasbi dodali efekt, kot ga ima ponavadi večina skupin. Imeli so že prek 140 koncertov, Aljaž pa pravi, da jih za zasebne zabave ljudje najemajo zato, ker so »face«.

Na Bledu so to tudi dokazali, saj so se ljudje zabavali, slišati je bilo veliko smeha, po naključju pa so se zgodile mini karaoke, ko sta dve dekleti preprosto pristopili k njim in zapeli. Najprej se je opogumila domačinka Ines, nato pa še Rebeka iz Laškega. Obe sta od obiskovalcev poželi ogromen aplavz. Joške v'n ne bi bile Joške v'n brez Džokota, saj je pokazal, da je pravi ljubitelj 'jošk'. Besedila pesmi je malo priredil, zato smo zelo velikokrat slišali med pesmimi omenjeni ženski atribut. Z občinstvom so izredno dobro komunicirali, zato so si med triurnim igranjem vzeli le pet minut odmora. Koncert se je zdel kot 'vsi za enega, eden za vse', kajti obiskovalci so z njimi peli, se med komadi pogovarjali, izpolnjevali pa so tudi glasbene želje. Slišali smo Želim si na Jamajko, Potepuh, Čebelica Maja, Bog ne daj da bi crknu televizor, Čas in druge največje uspešnice. Naj vam za konec izdam še pol skrivnosti, ki mi jo je zaupal Aljaž. Pravi, da je ime tisto, kar ljudi pri njih privlači, vendar pa je skrivnost ta, da nimajo »jošk«, imajo pa dobro glasbo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sreda, 23. junij 2010 / 07:00

Sodobni ples ima mnogo povedati

Nadaljujemo pogovor z Vito Osojnik, Kranjčanko, za katero je ples način izražanja sebe in odslikave sveta, kot ga vidi vsak posameznik.

Objavljeno na isti dan


Splošno / sreda, 15. avgust 2007 / 07:00

Anketa: Na Godešiču znova na volitve?

Upravno sodišče je sklenilo, da morajo biti na treh voliščih v občini Škofja Loka ponovne volitve župana, ustavno je sodbo začasno zadržalo. Kaj o možnosti, da bodo morda znova volili, menijo vaščani...

Zanimivosti / sreda, 15. avgust 2007 / 07:00

Jezerski planšarji v dolini

Druga nedelja v avgustu je na Jezerskem že dolga leta rezervirana za tradicionalni ovčarski bal.

Zanimivosti / sreda, 15. avgust 2007 / 07:00

"Šranga" za zlatoporočenca

"Zlata poroka je bila ena najlepših stvari v najinem življenju," pravita Lenčka in Franc Bernard z Brezij.

Nasveti / sreda, 15. avgust 2007 / 07:00

Strm vzpon, uživaški spust

Begunjščica (2060 m) - Naš današnji cilj je obljudena, človekoljubna gora; pravzaprav pogorje s kar tremi vrhovi, a le najvišji med njimi preseže dva tisoč metrov. Teme Begunjščice je Veliki vrh z 206...

Šport / sreda, 15. avgust 2007 / 07:00

Reprezentanca se bo predstavila

Od četrtka do nedelje bo v Kranju potekal vaterpolski Tristar turnir, na njem pa se bo domačim navijačem predstavila naša reprezentanca, ki jo septembra čaka kvalifikacijski turnir za nastop na olimpi...