Beno Fekonja in Borut Bah sta podpisala pogodbo o sodelovanju, Peter Volf (levo) pa je predstavil revijo GROZD.

Pomoč za uporabnike drog

Tudi s tako imenovanim terenskim delom pri društvu Stigma skušajo pomagati uporabnikom nedovoljenih drog na Gorenjskem.

  Fundacija Vincenca Drakslerja za odvisnike že zbira prijave za VIII. županov tek okoli Brda, ki bo letos na sporedu 27. septembra. Prijaviti se je moč po telefonu 237 43 75 vsak delovnik med 9. in 15. uro ter po elektronski pošti info@omamljen.si .

Kranj – Minuli petek sta predsednik uprave Fundacije Vincenca Drakslerja Beno Fekonja in predsednik društva Stigma, ki se ukvarja z raziskovanjem problematike drog ter načrtovanem in izvajanjem programov, ki so namenjeni uporabnikom drog, Borut Bah, podpisala pogodbo o sofinanciranju programa »Terensko delo z uporabniki nedovoljenih drog v gorenjski regiji«.

Kot je ob tem povedal Beno Fekonja, vrednost celotnih stroškov projekta znaša nekaj več kot sedemnajst tisoč evrov, Fundacija Vincenca Drakslerja za odvisnike pa bo sofinancirala znesek v višini štiri tisoč evrov. Za sodelovanje so se odločili zato, ker so pri Fundaciji zadnjih osem let zelo aktivni na področju zdravljenja oziroma pri pomoči odvisnikov, pri društvu Stigma pa so s terenskim delom začeli tudi na področju gorenjskih občin.

»Terensko delo z uporabniki nedovoljenih drog izvajamo na več območjih po Sloveniji, od lani tudi v Kranju, dobra dva meseca pa tudi že na Jesenicah. Tako v Ljubljano kot v Kranj prihajajo po pomoč odvisniki tudi iz drugih koncev Gorenjke, od Železnikov, Škofje Loke in nekateri od njih so se vključili v izvajanje naših programov že tudi kot tako imenovani vrstniški svetovalci. Terensko delo opravljamo z kombijem, ki ni moteč za okolico, odvisniki pa ostanejo anonimni,« je poudaril Borut Bah, ki se mu zdi pomembno predvsem dejstvo, da s terenskim delom skušajo ponuditi pomoč zlasti uporabnikom drog, ki s tem šele začenjajo ter jih tako čim prej vključijo v svoje programe. Namen teh programov je, da uporabnikom drog nudijo predvsem socialno varstvene storitve, od svetovanja, informiranja, motiviranja k pozitivnim spremembam v življenju, pa tudi zdravstveno preventivo pred prenosljivimi virusi in drugimi poškodbami. »Sedaj imamo na Gorenjskem v programe vključenih okoli sto uporabnikov drog, med trideset in štirideset pa jih prihaja tudi v Ljubljano. Terensko delo trenutno opravljamo vsak torek med 9. in 12. uro,« je dodal Bah, generalni sekretar Fundacije Vincenca Drakslerja Peter Volf pa je predstavil tudi prvo izdajo revije GROZD za nevladni sektor gorenjske regije. Z brezplačno revijo, ki je izšla v nakladi pet tisoč izvodov, bodo skrbeli za informiranje ter promocijo društev, zasebnih zavodov in ustanov nevladnih organizacij Gorenjske.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / / 17:29

Iščejo lastnika ukradenega kolesa

Kranj – Kranjski policisti so prejšnji teden zasegli gorsko kolo, ki je bilo neznanemu lastniku zelo verjetno odtujeno na območju Kranja. Gre za moško gorsko kolo znamke Merida, ki je bilo prvotno...

Objavljeno na isti dan


Šport / / 07:00

Mednarodni prijateljski turnir - Zdravo mesto

V soboto, 4. septembra, in v nedeljo, 5. septembra, bo v Kranju in Grosupljem potekal mednarodni košarkarski turnir za članice.

Kamnik / / 07:00

V Spodnjih Palovčah zgradili vse propuste

Spodnje Palovče - Lokalna cesta med Spodnjimi Palovčami in Kolovcem, ki povezuje občini Kamnik in Domžale, je tri leta po hudem neurju s poplavami, ki je močno poškodovalo cestiš...

Bohinj / / 07:00

Prvi vzpon edinstveno dejanje

Na slovesnosti pred spomenikom štirih srčnih mož na Ribčevem Lazu so se spomnili prvega vzpona na Triglav pred 232 leti.

Zanimivosti / / 07:00

Zvesti Gorenjskemu glasu

Štiriinosemdesetletni Alojz Vidic iz Kamne Gorice je na Gorenjski glas naročen že šestdeset let.

Zanimivosti / / 07:00

Visoški gasilci kupili novo vozilo

Novo vozilo za prevoz moštva je PGD Visoko-Milje potrebovalo predvsem zaradi prevoza najmlajših gasilcev.