V petek so v železnikarskem Alplesu odprli moderen skladiščno-logističen center, zaradi katerega bodo lahko razširili ponudbo sestavljivega pohištva in še zmanjšali dobavne roke. Investicija je vredna sedem milijonov evrov, direktor Franc Zupanc pa je ob odprtju povedal: "Glavna prednost nove investicije je povečanje ponudbe na trgu, večja bo tudi produktivnost, izboljšana bo kakovost, saj bo manj poškodb. Na področju starega skladišča bo prostor za novo proizvodnjo." Nov center je skupaj z direktorjem odprl poslanec in župan Mihael Prevc, ki sta si nato ogledala še nov salon pohištva. (Foto: Gorazd Kavčič)

Nov objekt za dodaten razvoj

Alples Železniki bo z novim, modernim skladiščno-logističnim centrom lahko povečal nabor pohištva in dodatno skrajšal dobavne roke.

Železniki – Gospodarjenje z lesom je v Selški dolini stalnica že več stoletij, saj so v krajih pod Ratitovcem prvo žago odprli že v 14. stoletju. Od takrat je lesarska industrija v Železnikih tudi s številnimi izboljšavami pustila velik pečat. Pred dobrimi desetimi meseci so v Alplesu veliko pozornosti namenili gradnji skladiščno-logističnega centra, ki so ga odprli minuli petek, natanko deset mesecev po katastrofalnih poplavah v Železnikih, ko je šlo v nič tudi mesec zemeljskih del pri gradnji centra.

 

Nov skladiščno-distribucijski center se razprostira na 6.000 kvadratnih metrih površin in je razdeljen na dva dela. Večjega s 4.800 paletnimi mesti zavzema skladišče. Visokoregalno avtomatizirano skladišče ima za osnovno transportno sredstvo dve avtomatsko vodeni regalni dvigali na vodilih. Vsi premiki so vnaprej pripravljeni, tako sta dvigali optimalno zasedeni. Kabina dvigala je vodena z brezžično povezavo. Glavna funkcija dvigala je avtomatsko transportiranje palet z artikli s podporo najsodobnejše informacijske tehnologije. Prednosti novega skladišča bodo predvsem v kvalitetnem skladiščenju, možnosti ponudbe širše ponudbe trgu, zmanjšanju reklamacij, zmanjšanju potrebne delovne sile, prijetnejšem delovnem okolju in zagotavljanju dobavnega roka do največ 20 dni, kar je tudi ena od glavnih konkurenčnih prednosti Alplesa.

 

V drugem delu je na 1.300 kvadratnih metrih površin urejen za sprejem in odpremo skladiščnega blaga. V nadstropju je prostor za predstavitev Alplesovih izdelkov in izobraževanje poslovnih partnerjev. Investicijo v vrednosti sedem milijonov evrov je skoraj v celoti investiral Alples iz lastnih sredstev, v teh dneh pa zaključujejo tudi gradnjo dveh mostov in regulacijo struge potoka, ki teče skozi podjetje. Na ta način bodo zagotovili poplavno varnost Alplesove cone, ki je v septembrskih neurjih dodobra pretreslo tako njihovo podjetje kot druga železnikarska podjetja.

 

V podjetju ne pozabljajo na vrednote, torej skrb za varovanje okolja, za širitev trga, večanje prodajnega programa, vzgojo lastnih strokovnjakov, skrb za ohranjanje delovnih mest ter poslovno odličnost. »Te vrednote so nas pripeljale do novega razvojnega ciklusa, čigar del je tudi naš nov objekt,« je v nagovoru povedal Franc Zupanc, generalni direktor Alplesa in pomembnosti novega skladiščno-logističnega centra še: »Naša konkurenčna prednost so kratki dobavni roki. S širitvijo naše ponudbe sestavljivega pohištva staro skladišče ni več ustrezalo našim zahtevam. Z izgradnjo novega, modernega centra pa smo pridobili možnost širjenja ponudbe proizvodov, na obstoječem skladišču pa bomo organizirali centralno montažo.«

 

Župan in poslanec Mihael Prevc se je ob odprtju novega skladiščno-distribucijskega centra spomnil, da so natanko pred desetimi meseci želeli odpreti nove prostore v Domelu. »Žal ni šlo, saj smo doživeli katastrofalne poplave. Danes zjutraj, bila je še noč, sem prejel klic na pomoč: znova poplavlja. Takrat 18. september, danes 18. julij. Na srečo danes ni tako hudo,« je povedal Prevc in dodal: »Dokazujete, da ste moderno podjetje z visokim nivojem znanja, ter z jasno začrtano vizijo razvoja. Alples je izrednega pomena za naše okolje, zato se z vami veselijo vsi v Železnikih.«

 

Začetki Alplesa segajo v leto 1955, danes je v proizvodnji pohištva 315 zaposlenih, še 30 jih dela v strojegradnji. Letno proizvedejo za približno 25 milijonov evrov pohištva, ki ga prodajajo v 20 držav, največ v Sloveniji. Rast prodaje se dviguje iz leta v leto, enako velja za njihovo prepoznavnost. Ponosni so na to, da s sestavljivim pohištvom opremijo skoraj polovico slovenskih domov.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / sreda, 4. januar 2012 / 07:00

Prvič skozi proračun

Pred prazniki so na Jezerskem opravili prvo obravnavo proračuna za letošnje leto, ob čemer poudarjajo, da gre prvič za "plod domačega dela".

Objavljeno na isti dan


Kranj / četrtek, 29. oktober 2009 / 07:00

Cepili bodo v Kranju, Radovljici, Škofji Loki in na Jesenicah

Kranj - Drugega novembra se bo začelo prostovoljno cepljenje proti novi gripi, prednost bodo imeli kronični bolniki, je sporočila dr. Irena Grmek Košnik, direktoric...

Prosti čas / četrtek, 29. oktober 2009 / 07:00

Modna preteklost v sedanjosti

V Mestnem muzeju Ljubljane so predstavili Vive la mode, Lisca je gostovala, a žal vabila ni bilo, so se pa zato Kranju predstavili domačini: Fen Kreativ. V Šiški pa se lahko srečate z identiteto na zi...

Avtomobilizem / četrtek, 29. oktober 2009 / 07:00

Zapuščina ni vse, pomaga pa

Subaru postavlja na ceste peto generacijo modelov Legacy in Outback.

Mularija / četrtek, 29. oktober 2009 / 07:00

Medena veselica v šoli

V podružnični šoli v Podblici so pripravili zares pester večer. Učenci so najprej uživali na medeni veselici, po njej pa se niso odpravili domov, temveč so prespali kar v šoli.

Mularija / četrtek, 29. oktober 2009 / 07:00

Kostanj prodajali za gumbe

Na dvorišču vrtca Čira čara v Kranju je bilo minuli petek še bolj živahno kot ponavadi. Vrtčevski otroci so se namreč prelevili v prave male branjevce in na tržnici pod ogromnim šotorom ponujali...