V petek so v železnikarskem Alplesu odprli moderen skladiščno-logističen center, zaradi katerega bodo lahko razširili ponudbo sestavljivega pohištva in še zmanjšali dobavne roke. Investicija je vredna sedem milijonov evrov, direktor Franc Zupanc pa je ob odprtju povedal: "Glavna prednost nove investicije je povečanje ponudbe na trgu, večja bo tudi produktivnost, izboljšana bo kakovost, saj bo manj poškodb. Na področju starega skladišča bo prostor za novo proizvodnjo." Nov center je skupaj z direktorjem odprl poslanec in župan Mihael Prevc, ki sta si nato ogledala še nov salon pohištva. (Foto: Gorazd Kavčič)

Nov objekt za dodaten razvoj

Alples Železniki bo z novim, modernim skladiščno-logističnim centrom lahko povečal nabor pohištva in dodatno skrajšal dobavne roke.

Železniki – Gospodarjenje z lesom je v Selški dolini stalnica že več stoletij, saj so v krajih pod Ratitovcem prvo žago odprli že v 14. stoletju. Od takrat je lesarska industrija v Železnikih tudi s številnimi izboljšavami pustila velik pečat. Pred dobrimi desetimi meseci so v Alplesu veliko pozornosti namenili gradnji skladiščno-logističnega centra, ki so ga odprli minuli petek, natanko deset mesecev po katastrofalnih poplavah v Železnikih, ko je šlo v nič tudi mesec zemeljskih del pri gradnji centra.

 

Nov skladiščno-distribucijski center se razprostira na 6.000 kvadratnih metrih površin in je razdeljen na dva dela. Večjega s 4.800 paletnimi mesti zavzema skladišče. Visokoregalno avtomatizirano skladišče ima za osnovno transportno sredstvo dve avtomatsko vodeni regalni dvigali na vodilih. Vsi premiki so vnaprej pripravljeni, tako sta dvigali optimalno zasedeni. Kabina dvigala je vodena z brezžično povezavo. Glavna funkcija dvigala je avtomatsko transportiranje palet z artikli s podporo najsodobnejše informacijske tehnologije. Prednosti novega skladišča bodo predvsem v kvalitetnem skladiščenju, možnosti ponudbe širše ponudbe trgu, zmanjšanju reklamacij, zmanjšanju potrebne delovne sile, prijetnejšem delovnem okolju in zagotavljanju dobavnega roka do največ 20 dni, kar je tudi ena od glavnih konkurenčnih prednosti Alplesa.

 

V drugem delu je na 1.300 kvadratnih metrih površin urejen za sprejem in odpremo skladiščnega blaga. V nadstropju je prostor za predstavitev Alplesovih izdelkov in izobraževanje poslovnih partnerjev. Investicijo v vrednosti sedem milijonov evrov je skoraj v celoti investiral Alples iz lastnih sredstev, v teh dneh pa zaključujejo tudi gradnjo dveh mostov in regulacijo struge potoka, ki teče skozi podjetje. Na ta način bodo zagotovili poplavno varnost Alplesove cone, ki je v septembrskih neurjih dodobra pretreslo tako njihovo podjetje kot druga železnikarska podjetja.

 

V podjetju ne pozabljajo na vrednote, torej skrb za varovanje okolja, za širitev trga, večanje prodajnega programa, vzgojo lastnih strokovnjakov, skrb za ohranjanje delovnih mest ter poslovno odličnost. »Te vrednote so nas pripeljale do novega razvojnega ciklusa, čigar del je tudi naš nov objekt,« je v nagovoru povedal Franc Zupanc, generalni direktor Alplesa in pomembnosti novega skladiščno-logističnega centra še: »Naša konkurenčna prednost so kratki dobavni roki. S širitvijo naše ponudbe sestavljivega pohištva staro skladišče ni več ustrezalo našim zahtevam. Z izgradnjo novega, modernega centra pa smo pridobili možnost širjenja ponudbe proizvodov, na obstoječem skladišču pa bomo organizirali centralno montažo.«

 

Župan in poslanec Mihael Prevc se je ob odprtju novega skladiščno-distribucijskega centra spomnil, da so natanko pred desetimi meseci želeli odpreti nove prostore v Domelu. »Žal ni šlo, saj smo doživeli katastrofalne poplave. Danes zjutraj, bila je še noč, sem prejel klic na pomoč: znova poplavlja. Takrat 18. september, danes 18. julij. Na srečo danes ni tako hudo,« je povedal Prevc in dodal: »Dokazujete, da ste moderno podjetje z visokim nivojem znanja, ter z jasno začrtano vizijo razvoja. Alples je izrednega pomena za naše okolje, zato se z vami veselijo vsi v Železnikih.«

 

Začetki Alplesa segajo v leto 1955, danes je v proizvodnji pohištva 315 zaposlenih, še 30 jih dela v strojegradnji. Letno proizvedejo za približno 25 milijonov evrov pohištva, ki ga prodajajo v 20 držav, največ v Sloveniji. Rast prodaje se dviguje iz leta v leto, enako velja za njihovo prepoznavnost. Ponosni so na to, da s sestavljivim pohištvom opremijo skoraj polovico slovenskih domov.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / četrtek, 21. julij 2016 / 10:37

Na Šobcu obetavna sezona

V kampu Šobec trenutno beležijo okoli tisoč gostov, pričakujejo pa, da bo ta številka v nekaj dneh močno narasla. Rezervacijska lista za drugo polovico julija in prvo polovico avgusta je skoraj že pov...

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / četrtek, 21. julij 2022 / 22:08

Pomoč kmetijam pri brzdanju stroškov

Vlada je zaradi rasti cen goriva, elektrike in kmetijskega reprodukcijskega materiala sprejela več ukrepov za brzdanje višjih stroškov v kmetijstvu, za katere bo namenila skupno 22,4 milijona evrov.

Železniki / četrtek, 21. julij 2022 / 22:03

Razvoj uspešnega kadra se začne že v osnovni šoli

Osnovna šola Železniki že leta sodeluje s podjetji v občini, saj se vsi zavedajo, da se uspešen kader začne spodbujati in razvijati že v osnovni šoli.

Razvedrilo / četrtek, 21. julij 2022 / 22:02

Glas in vibrafon – zanimivi glasbeni par

Četrti Glasbeni večer v Tržiškem muzeju sta oblikovala Ajda Stina Turek in Vid Jamnik, pevka in vibrafonist, oba diplomanta prestižne bostonske univerze Berklee College of Music.

Zanimivosti / četrtek, 21. julij 2022 / 21:58

Letos dvajset mladičev štorkelj

Bled – Kot je pojasnil Dušan Dimnik, zunanji sodelavec Prirodoslovnega muzeja Slovenije, ki štorklje obročka že vrsto let, so bili letos po štirje mladiči štorkelj v Lahovčah, Cerkljah in Komendi,...

Jesenice / četrtek, 21. julij 2022 / 21:44

Priseljenci so se učili tudi računalništva

Na Ljudski univerzi Jesenice so razvili program Digitalno-Lokalno, v sklopu katerega so se priseljenci učili slovenščine in računalništva.