Anamarija Avbelj je bila letos najlepša slovenska Miss Universe. V Vietnamu pa je žal ni bilo med petnajst najlepšimi. (Foto: arhiv tekmovanja, TK)

Ane ni bilo med najlepšimi

Pred kratkim smo dobili novo Miss Universe 2008. To je postala Venezuelka Dayana Mendoza. Anamariji Avbelj ni uspel preboj med prvih petnajst, so pa imele več sreče predstavnice naših sosednjih držav in lepotica s Kosova.

Za Miss Universe je bila tokrat že petič izbrana Venezuelka. Tokrat je šla krona na glavo dvaindvajsetletne Dayane. Na prireditvi, ki je trajala dobri dve uri, se je predstavilo osemdeset predstavnic z vsega sveta, med njimi tudi naša Anamarija Avbelj, ki se žal ni uvrstila med prvih petnajst, je pa to uspelo Zani Krasniqi s Kosova, ki je bila celo med prvimi desetimi. Med petnajstimi najlepšimi najdemo še Španko, Italijanko, Avstralko, Američanko, predstavnico Češke, Madžarske, Južnoafriške republike, Japonske in Vietnama. Slavila je omenjena Venezuelka, prva spremljevalka je postala Kolumbijka Taliana Vargas, druga pa predstavnica Dominikanske republike Marianne Cruz. Rusinja in Mehičanka sta bili četrta in peta, nagrada za najboljši nacionalni kostum je šla na Tajsko, Miss simpatičnosti pa je postala predstavnica El Salvadorja.

Dekleta so se na izboru tradicionalno predstavila v kopalkah in večernih toaletah, finalistke v kratkem intervjuju, prireditev pa sta vodila nekdanja članica skupine Spice Girls Mel B in televizijski voditelj Jerry Springer. V Sloveniji je izbor na televiziji prenašal Kanal A.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / petek, 24. junij 2011 / 07:00

Deset milijard smo vrgli v smeti

"V sodobnem svetu ni težko proizvajati, težje je najti delo. So pa ljudje postali izbirčni pri zaposlitvah, marsikdo ne bo več prijel lopate," pravi Jože Mencinger.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 14. avgust 2017 / 23:25

Gorenjska banka posluje z dobičkom

Gorenjska banka je v prvi polovici leta ustvarila 3,6 milijona evrov čistega dobička. Oba interesenta za nakup večinskega deleža banke ponujata ceno, ki je nižja od likvidacijske.

Naklo / ponedeljek, 14. avgust 2017 / 23:13

Spodbujajo gojenje sončnic

Projektu Čebelarske zveze Slovenije Kar sejemo, to žanjemo, ki je letos namenjen spodbujanju gojenja sončnic, so se pridružili številni partnerji, na Gorenjskem Biotehniški center Naklo.

GG Plus / ponedeljek, 14. avgust 2017 / 23:12

Dr. Jernej Vidmar – petindvajseti ljubljanski škof

Za cerkvijo v centru Kranja je velika stavba, Tavčarjeva 41, ki se je je prijelo ime Škofija. Leta 1873 jo je namreč kupil ljubljanski škof dr. Jernej Vidmar in ji dal sedanjo podobo. V letih 1860–...

GG Plus / ponedeljek, 14. avgust 2017 / 23:09

Desetletje Slavka Beznika

Danes 91-letni Slavko Beznik z družinskimi koreninami na Gorjušah, kjer sedaj preživi večino svojega časa in gre le občasno v Ljubljano, je eden od tistih ljudi, ki so v Gorenjskem glasu videli pri...

Kronika / ponedeljek, 14. avgust 2017 / 23:07

Trije so bili poškodovani

Krnica – Na cesti Bled–Pokljuka sta v naselju Krnica trčili dve osebni vozili. Gasilci PGD Bled so zavarovali kraj prometne nesreče, nudili pomoč reševalcem pri oskrbi treh poškodovancev ter pomaga...