Iva Peternel (Foto: arhiv GG)

Iva Peternel bronasta na univerzitetnem svetovnem prvenstvu

Kranj - V poljskem Wroclawu je od 11. do 13. julija potekalo 6. univerzitetno svetovno prvenstvo v karateju, na katerem je nastopilo 425 tekmovalcev iz 39 držav. Pod pokroviteljstvom Slovenske univerzitetne športne zveze in Karate zveze Slovenije je na prvenstvu nastopilo osem študentov iz Slovenije, med njimi tudi Iva Peternel, članica Karate kluba Kranj. V kategoriji do 53 kg je osvojila bronasto medaljo. V prvi borbi je prepričljivo z 8 : 0 premagala Liso Cairns (V. Britanija), proti kateri je nesrečno izgubila na evropskem članskem prvenstvu pred dvema mesecema. V drugi borbi je s 3 : 2 izločila Rusinjo Elano Ponomarevo, srebrno z univerzitetnega SP pred dvema letoma. Tretjo borbo je izgubila proti trikratni evropski in svetovni mladinski prvakinji Turkinji Serap Ozcelik, nato pa v boju za bron s 5 : 2 premagala Kitajko Hong Li. Po srebrni medalji na tekmovanju Zlate lige v Italiji je Peternelova s tem uspehom potrdila preboj v mednarodni vrh, kar je lep obet za glavni cilj letošnjega leta – nastop na svetovnem članskem prvenstvu, ki bo novembra v Tokiju.

Kultura / četrtek, 6. julij 2017 / 22:24