Našli rešitev za nogomet?
Nogometaši Nogometnega kluba Alpina obupavajo, saj je grožnja, da bodo ostali brez igrišča, povsem realna. Po prvem sestanku občinske komisije zavel optimizem.
Žirovske nogometaše, trenutno jih je v klub včlanjenih 120, z dosedanjih igrišč vse bolj izpodriva industrija. Čeprav se sliši čudno, je njihovo igrišče sredi industrijske cone, zemljišče pa vabljivo za investitorje. Tako so pred časom ostali brez pomožnega igrišča, grožnja, da bodo ostali tudi brez glavnega igrišča, pa je vse bolj jasna. »Že nekaj časa vadimo na njivi podobnem travniku, tudi glavno igrišče si takšnega imena ne zasluži več. Letos smo morali že trikrat gostiti tekme v Kranju,« nam je sredi meseca povedal Drago Kramperšek, predsednik NK Alpina, ki skupaj s kolegi že osem let opozarja občinsko vodstvo na možnost, da Žiri po treh desetletjih in pol ostanejo brez nogometa. Zaradi zdrah okoli igrišča, predvsem pa zaradi bližnjega gradbišča, se je zanimanje otrok in njihovih staršev za tovrstno rekreacijo zelo umirilo.
Na tovrstne probleme kot tudi na morebitne rešitve je klub s posebnim dopisom in kronologijo dogodkov obvestil tako župana Bojana Starmana kot občinske svetnike. Ti so sklenili, da oblikujejo komisijo, ki se je prvič sestala prejšnji teden. Na prvem sestanku je Kramperšek navzočim lahko povedal, da leta 2010 igranje na obstoječem igrišču ne bo več možno. Razlog je preprost: lastnik dela zemljišč se je s pogodbo zavezal, da jih takrat proda investitorju. Po sestanku nas je predsednik obvestil, da ga preveva optimizem in upa, da bodo prej prišli do primerne rešitve.
Alarmantnega stanja se na občini zavedajo. »Nogometno igrišče bomo v Žireh imeli, saj želimo poskrbeti za člane klube, med katerimi so predvsem mladi,« je na vprašanje, ali si v Žireh še želijo nogometa, povedal Franci Kranjc, direktor občinske uprave, in nadaljeval: »Moramo pa se vprašati, kakšen strošek za nakup zemljišč in gradnjo stadiona bi bil za našo občino pravšnji. V teh dneh sklepamo pogodbo za nakup zemljišč ob šoli za potrebe nogometašev, kar bo občino stalo slabe pol milijona evrov.« Pred tem je občina želela odkupiti zemljišča v Mršaku, vendar so nekateri lastniki zemljišč zahtevali za Občino Žiri nesprejemljivo visoko ceno, zato so se odločili za alternativo, pojasnjuje Kranjc.
Kramperšek je zadovoljen, da bo občina po več letih obljub končno odkupila zemljišča, čeprav morda ne v tako velikem obsegu, kot so načrtovali, vendar hkrati opozarja: »Mi smo amaterski klub, denarja imamo le za izvajanje dejavnosti. Potrebujemo vsaj glavno igrišče in del slačilnic, graditi bi morali vsaj prihodnje leto, saj bo sicer nogomet zamrl.« Kranjc odgovarja, da se je občina s prodajalci dogovorila, da lahko zemljišča začno uporabljati takoj po podpisu pogodbe, kljub temu da občina ne bo takoj plačala celotne kupnine. »Pričakujemo, da bo nadaljnje aktivnosti gradnje igrišč prevzel klub, tako kot so pri urejanju nordijskega centra storili člani Smučarsko skakalnega kluba Alpina,« še pravi Kranjc.