Jan Polanc (levo) in Nejc Bešter sta Savi na Bledu v kategoriji mlajših mladincev prikolesarila dvojno zmago.

Džamastagič zmagal doma

Na kolesarski dirki ob Blejskem jezeru je organizatorjem med starejšimi mladinci zmago privozil Gorjan Mark Džamastagič. Pri mlajših mladincih dvojna zmaga Save: Polanc pred Beštrom.

Bled – V soboto je v deževnem vremenu potekala 37. kolesarska dirka ob Blejskem jezeru, ki velja za eno najbolj zahtevnih za mlajše kategorije na slovenskih cestah. Štela je za slovenski pokal. Za najvišja mesta so se borili mladinci in dečki. Za slednje je dirka štela tudi za točkovanje za Pokal Gorenjskega glasa.

Organizator dirke je bil KK Perftech Bled, njihov edini adut na progi pa Gorjan Mark Džamastagič, ki je med starejšimi mladinci suvereno kot prvi prikolesaril v cilj, potem ko je bil v begu praktično vso dirko. Za 2. mesto je bil v sprintu skupine štirih kolesarjev najmočnejši Domen Kalan (Sava). »Mark je zelo uspešen kolesar in mladinec bo tudi še prihodnje leto. V klubu se sicer trudimo, da bi imeli čim več kolesarjev, vendar ima danes mladina veliko možnosti izbire različnih športov. Trenutno imamo osem aktivnih tekmovalcev,« je o stanju kolesarstva na Bledu povedal predsednik KK Perftech Bled Marjan Knaflič.

Dvojno zmago za Savo sta pri mlajših mladincih privozila Jan Polanc in Nejc Bešter. V cilj sta prišla skupaj z dvignjenimi rokami, zmaga pa je šla Polancu, ki je povedal: »Po padcu kolesarjev v skupini sva izkoristila priložnost, ušla in naredila razliko. Proga je bila težka, zaradi dežja tehnično še bolj zahtevna.« Nekoliko manj uspeha kot pri mladincih je bilo za tekmovalce dveh gorenjskih klubov pri dečkih, za katere je bila to druga dirka za Pokal Gorenjskega glasa. Pri dečkih A je bil tretji Matej Mohorič, pri dečkih B pa prav tako tretji Gašper Katrašnik. Najboljši pri dečkih C je bil na 4. mestu Žan Šolar (vsi Sava).

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Anketa: Z Jošta je najlepši razgled

Sekcija prijateljev Jošta obstaja že 31 let, minulo nedeljo pa je pripravila prvi skupen pohod na priljubljeno pohodniško točko nad Kranjem. Prijatelji Jošta so nam zaupali, zakaj jim je ta hrib tako...

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / petek, 20. februar 2015 / 00:59

Štirideset let mož z dolgo brado

Že kar nekaj časa je, kar smo se za leto dni poslovili od treh dobrih decembrskih mož, in zdaj bolj čakamo, da pust prežene zimo. Ni pa tako dolgo nazaj, kar se je Valentin Nemec - Tina iz Podljubelja...

Gorenjska / petek, 20. februar 2015 / 00:57

Takoj zaposlijo dva pediatra

Osnovno zdravstvo Gorenjske je lansko poslovno leto zaključilo pozitivno. Tisto, kar skrbi Jožeta Veternika, direktorja tega javnega zavoda, je kritično pomanjkanje pediatrov, tudi pomanjkanje družins...

Avtomobilizem / petek, 20. februar 2015 / 00:56

Vladar slabih cest

Če se ceste ne prilagajajo nam, se dajmo mi njim.

Avtomobilizem / petek, 20. februar 2015 / 00:55

Službeno vozilo za zabavo

Prevozno sredstvo, ki ga ne potrebujejo le urejevalci smučišč.

Kronika / petek, 20. februar 2015 / 00:50

Ropar bo šel na zdravljenje

Kranjsko sodišče je 26-letnega Roka Mežnariča zaradi ugotovljene neprištevnosti pri njegovem poskusu ropa poslalo na obvezno psihiatrično zdravljenje.