Sodna kronika meseca
Sojenje zaradi domnevne prostitucije
Na Okrožnem sodišču v Kranju so aprila zaradi domnevne trgovine z ljudmi in organizacije prostitucije v nočnem lokalu XO v Čirčah pri Kranju začeli soditi lastnikoma lokala, 51-letnemu Miranu Anžiču in njegovi 74-letni materi Mariji Studen. Tožilstvo jima očita, da naj bi v drugi polovici leta 2006 nastanila osem deklet iz Moldavije in Kolumbije, od koder jih je v Slovenijo pripeljal Miran z obljubami, da bodo pri njem kot barske plesalke bogato zaslužile, dejansko pa sta od njih poleg plesa zahtevala, da gostom za dodaten zaslužek ponudijo spolne storitve. Med strankami sta se tako znašla tudi tajna policijska sodelavca, ki sta se z dekletoma z umetniškima imenoma Shirly in Erica dogovorila za spolne storitve in te plačala (po 15 tisoč tolarjev na uro) materi. A policistoma se ni bilo treba »žrtvovati«, saj so ju v družbi deklet na poti do sob zmotili policisti. Obdolžena, ki se branita s prostosti, obtožbe, zaradi katerih jima grozi do deset let zapora, zavračata.
Kranjčan zvrača krivdo na drugega
Na ljubljanskem okrožnem sodišču so začeli soditi 53-letnemu Kranjčanu Davidu Bukovcu, ki ga zagovarja kranjski odvetnik Dušan Csipoe. Bukovac je obdolžen, da je kot varnostnik podjetja VIP varovanja 7. oktobra lani pred diskoteko Global v Ljubljani skupaj s 26-letnim državljanom Bosne in Hercegovine Seadom Suljanovićem tako hudo pretepel 20-letnega Gorazda Čamernika iz Dragomera, da je tri dni kasneje umrl v bolnišnici. Bukovac krivdo za mladeničevo smrt zvrača na Suljanovića, ki je le nekaj dni po dogodku zbežal v Bosno in Hercegovino. Tam so Suljanovića celo zaslišali, a ga nato izpustili na prostost, saj državi nimata sklenjenega dogovora o medsebojnem izročanju državljanov.
Sodniki grozijo s stavko
V teh dneh bo znano, ali bodo slovenski sodniki zares stavkali še v maju. V začetku aprila so po vseh večjih sodiščih (tudi v Kranju) za približno pol ure že prekinili delo in se zbrali na protestnem shodu, na katerem so ponovili svoje zahteve. Te so znane: višje plače, ki morajo biti enake poslanskim. Sodniki ne bodo popustili, dokler vlada ne bo začela postopka za sprejem zahtevane spremembe zakona o sodniški službi.