Drago Finžgar, direktor Komunale Radovljica

Vodarina prinaša izgubo

Komunala Radovljica je lani poslovala z dobičkom, prvič po petnajstih letih so pozitivno poslovale tudi javne gospodarske službe, vodarina pa še vedno prinaša precejšnjo izgubo.

Svetniška skupina SDS je opozorila na to, da nadzorni svet Komunale Radovljica vodi predstavnik delavcev. Občinski svet je sprejel sklep, da bodo vprašanje izvolitve predsednika preučili in potlej predlagali nadzornemu svetu, da ukrepa.

Radovljica – Komunala Radovljica je lani predvsem zaradi uvedbe nove dejavnosti (odvoza in čiščenja odplak na čistilni napravi), večje količine prodane vode ter bistveno večjega obsega investicijske dejavnosti dosegla nekaj manj kot 4,5 milijona evrov prihodkov ali dobro tretjino več kot leto prej, ob tem pa je ustvarila tudi 437 tisoč evrov čistega dobička - 88 odstotkov v tržnih dejavnostih in 12 odstotkov v gospodarskih javnih službah, ki so po petnajstih letih prvič poslovale pozitivno. Med dejavnostmi javne gospodarske službe je bil negativni izid pri oskrbi s pitno vodo, pokopališki dejavnosti in odvozu odpadkov, pozitivni pa pri odlaganju odpadkov ter pri odvajanju in čiščenju odplak. Največji »minus« je bil pri oskrbi s pitno vodo. Količine prodane vode so v zadnjih desetih letih upadle za četrtino, lani in že tudi leto prej pa so beležili rahel porast. Pri vodi ugotavljajo izgubo že od leta 2001, lani je narasla na več kot 122 tisoč evrov, načrtujejo jo tudi za letos. Ker se je vodarina nazadnje spremenila pred tremi leti, bodo letos predlagali podražitev, a ker je postopek za uveljavitev novih cen zelo dolg, od osem do deset mesecev, letos ne pričakujejo uveljavitve novih cen.

Komunala je odpadke po treh letih vožnje v Logatec lani ponovno začela odlagati na jeseniški Mali Mežakli, kampanjski odvoz kosovnih odpadkov je nadomestila z odvozom glede na potrebe strank, podpisala pa je tudi pogodbo o odvajanju in čiščenju dela odpadnih vod iz občine Žirovnica. Operativna sposobnost podjetja je bila na hudi preizkušnji ob povodnji, predvsem v Kropi, zaradi gradnje avtoceste ter državnih in lokalnih cest pa je bilo tudi veliko investicij na področju oskrbe z vodo. Letos naj bi med drugim uredili odnose z Občino Gorje o koriščenju vodnega vira Radovna in nadaljevali s projektom čiščenja komunalne odpadne vode tudi za del žirovniške občine.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Domžale / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Od duhovite parodije do humornega spektakla

V letnem gledališču Dob je bil že 11. festival gorenjskih komedijantov.

Objavljeno na isti dan


Kamnik / torek, 27. marec 2007 / 06:00

Višja šola tudi v Kamniku

Po večletnih prizadevanjih se bo v Srednješolskem centru Rudolfa Maistra v naslednjem šolskem letu mogoče izobraževati tudi v višješolskih programih za poslovne sekretarje in komercialiste.

Tržič / torek, 27. marec 2007 / 06:00

Otepajo se z dolgovi

"Iščemo rešitve, kako sanirati dolgove. Revizija poslovanja bo, če bo potrebna," je dejal tržiški župan Borut Sajovic.

Bohinj / torek, 27. marec 2007 / 06:00

Poezija za občinski kulturni praznik

Bohinjska Bistrica – Včeraj je bil v občini Bohinj občinski kulturni praznik, ki je posvečen leta 1838 na Brodu v Bohinju rojenemu slovenskemu pisatelju in satiriku dr. Janezu Mencingerju, k...

Kranj / torek, 27. marec 2007 / 06:00

Obnova kapelice Pri žegnanem studencu

Kranj - »Cenim tisto, kar so naši predniki naredili z lastnimi rokami, in sem za ohranjanje kulturne dediščine. Zato sem se odločil za pobudo za restavriranje kapelice Pri žegnanem...

Šenčur / torek, 27. marec 2007 / 06:00

Proračun pod streho

V občini Šenčur za letošnje leto načrtujejo 6,9 milijona evrov odhodkov. Za investicije bo 39 odstotkov proračunskih sredstev.