Trudijo se obvladovati bolezen

Društvo diabetikov iz Škofje Loke, ki šteje že 454 članov iz Škofje Loke, Selške in Poljanske doline, je pred kratkim priredilo občni zbor.

Škofja Loka - Na njem je uvodoma zapel pevski zbor LTH, nato pa je predsednica Silva Žontar spregovorila o ciljih društvenega programa, to pa so preprečevanje poslabšanja zdravstvenega stanja sladkornih bolnikov, ustvarjanje možnosti za njihovo kakovostno življenje, krepitev zdravja in preprečevanje poslabšanja socialnega položaja diabetikov. Društvo sodeluje z Zvezo društev diabetikov Slovenije, z diabetologom dr. Tomažem Camlekom in z zdravstvenimi delavci, ki se vključujejo v reševanje problematike sladkornih bolnikov in jih izobražujejo, kajti dobro poznavanje bolezni in vzrokov zanjo najboljša pot do obvladovanja zapletov. V društvu spodbujajo in organizirajo športne in rekreativne aktivnosti, okrevanja v zdraviliščih, sodelujejo pri promociji literature o sladkorni bolezni, zdravi prehrani, zdravem načinu življenja, skrbijo za preventivno zdravljenje, se seznanjajo z novostmi zdravljenja bolezni, organizirajo predavanja o zdravi prehrani, čezmerni teži, nudijo socialno pomoč in obiskujejo člane, organizirajo aktivnosti ob svetovnem dnevu diabetikov in skrbijo za družabne aktivnosti. Lani so navezali stike s patronažno službo v Poljanski in Selški dolini in skupaj organizirali brezplačno merjenje holesterola in sladkorja ter krvnega pritiska. Ob neurju, ki je lani prizadelo Železnike, so pomagali diabetikom z materialom, ki ga potrebujejo pri obvladovanju svoje bolezni, in eni od družin namenili tudi finančna sredstva. Predsednica je na občnem zboru predstavila tudi program dela za leto 2008. Pohvalno sta o delu društva govorila tudi dr. Tomaž Camlek in predsednik Zveze društev diabetikov Slovenije Janko Kušar, slednji o nacionalnem programu, ki se pripravlja za diabetike. Predsednik zveze pa je tudi podelil priznanja aktivnim članom društva, ki so s svojim humanim delom pomagali diabetikom.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Rekreacija / torek, 25. junij 2013 / 09:49

Alpe Scott 2013

Bliža se najlepši in najtežji kolesarski maraton v Sloveniji.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 15. februar 2021 / 15:59

O lokaciji bolnišnice stroka, ne ulica

Mark Toplak je vodenje Splošne bolnišnice Jesenice prevzel oktobra lani. Univerzitetni diplomirani strojnik, ki je v Angliji pridobil naziv MBA, se je takoj moral spoprijeti z drugim valom epidemije,...

Slovenija / ponedeljek, 15. februar 2021 / 15:58

Muzikant iz Podjune

Če bi bile razmere normalne, bi konec leta na Suhi (Neuhaus) in v bližnjem Žvabeku (Schwabeck) v Podjuni praznovali 60-letnico glasbenega ustvarjanja in delovanja 75-letnega upokojenega vojaškega u...

Kronika / ponedeljek, 15. februar 2021 / 15:55

V pol ure na avtocesti dvakrat občutno prehiter

Kranj – Gorenjski prometni policisti so v ponedeljek sredi popoldneva na avtocesti zaradi prekoračitve hitrosti dvakrat obravnavali istega voznika, državljana Hrvaške. Najprej je med Šenčurjem in K...

Gospodarstvo / ponedeljek, 15. februar 2021 / 15:49

OMV odhaja iz Slovenije

Družba OMV prodaja sto dvajset bencinskih servisov v Sloveniji. Kdo bo kupec, še ni znano.

Kranj / ponedeljek, 15. februar 2021 / 15:45

Kranj bo še letos dobil novo samostojno osnovno šolo

Z ustanovitvijo Osnovne šole Janeza Puharja, zdaj Podružnične šole Center, bodo Kranjčani dobili še deveto samostojno osnovno šolo, ki bo imela še podružnico na Primskovem.