Trudijo se obvladovati bolezen

Društvo diabetikov iz Škofje Loke, ki šteje že 454 članov iz Škofje Loke, Selške in Poljanske doline, je pred kratkim priredilo občni zbor.

Škofja Loka - Na njem je uvodoma zapel pevski zbor LTH, nato pa je predsednica Silva Žontar spregovorila o ciljih društvenega programa, to pa so preprečevanje poslabšanja zdravstvenega stanja sladkornih bolnikov, ustvarjanje možnosti za njihovo kakovostno življenje, krepitev zdravja in preprečevanje poslabšanja socialnega položaja diabetikov. Društvo sodeluje z Zvezo društev diabetikov Slovenije, z diabetologom dr. Tomažem Camlekom in z zdravstvenimi delavci, ki se vključujejo v reševanje problematike sladkornih bolnikov in jih izobražujejo, kajti dobro poznavanje bolezni in vzrokov zanjo najboljša pot do obvladovanja zapletov. V društvu spodbujajo in organizirajo športne in rekreativne aktivnosti, okrevanja v zdraviliščih, sodelujejo pri promociji literature o sladkorni bolezni, zdravi prehrani, zdravem načinu življenja, skrbijo za preventivno zdravljenje, se seznanjajo z novostmi zdravljenja bolezni, organizirajo predavanja o zdravi prehrani, čezmerni teži, nudijo socialno pomoč in obiskujejo člane, organizirajo aktivnosti ob svetovnem dnevu diabetikov in skrbijo za družabne aktivnosti. Lani so navezali stike s patronažno službo v Poljanski in Selški dolini in skupaj organizirali brezplačno merjenje holesterola in sladkorja ter krvnega pritiska. Ob neurju, ki je lani prizadelo Železnike, so pomagali diabetikom z materialom, ki ga potrebujejo pri obvladovanju svoje bolezni, in eni od družin namenili tudi finančna sredstva. Predsednica je na občnem zboru predstavila tudi program dela za leto 2008. Pohvalno sta o delu društva govorila tudi dr. Tomaž Camlek in predsednik Zveze društev diabetikov Slovenije Janko Kušar, slednji o nacionalnem programu, ki se pripravlja za diabetike. Predsednik zveze pa je tudi podelil priznanja aktivnim članom društva, ki so s svojim humanim delom pomagali diabetikom.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / petek, 23. junij 2017 / 20:07

Preglasni irski turisti

Bled – V sredo pozno zvečer so policisti na Bledu obravnavali skupino irskih turistov, ki je razgrajala na javnem kraju. Glasne Irce so zlahka izsledili, enega pa so zaradi vandalizma in kršitev pr...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / nedelja, 1. junij 2008 / 07:00

Otroške roke tkejo vezi

Kranjski vrtci so v Mestni hiši pripravili razstavo ob zaključku projekta Slovensko ljudsko izročilo.

Splošno / nedelja, 1. junij 2008 / 07:00

Spoštovane občanke in občani!

Predzadnji majski konec tedna smo z nogometaši veterani Športnega društva Kranjska Gora obiskali pobrateno občino Santa Marinella v Italiji.

Splošno / nedelja, 1. junij 2008 / 07:00

Kranjska Gora gostila ministre, pristojne za invalide

V dvorani Vitranc je bilo 22. in 23. maja neformalno srečanje ministrov, pristojnih za invalide, in konferenca z naslovom »Konvencija o pravicah invalidov – črka na papirju in/ali realnost?«, ki...

Kranjska Gora / nedelja, 1. junij 2008 / 07:00

Kratke novice

Nov most pri Mojstrani Most čez Savo Dolinko ob magistralni cesti Jesenice-Kranjska Gora na cestnem odcepu za Mojstrano je od začetka maja spet o...

Splošno / nedelja, 1. junij 2008 / 07:00

Za korist tistih, ki v Dolini živijo

Dr. Janez Mlinar je občinski svetnik na listi Nove Slovenije - krščanske ljudske stranke.