Med sosedi 79
Koroški kraj Sele/Zell leži v prijetni dolini na severni strani Karavank in je bil prvič omenjen leta 1280 z imenom "Cel".
Občina Sele z okrog 700 prebivalci obsega naselja Borovnica/Zell Freibach, Homeliše/Zell Homolisch, Košuta/Zell Koschuta, Srednji Kot/Zell Mitterwinkel, Sele Zvrhnji Kot/Zell Oberwinkel, Sele Fara/Zell Pfarre in Sele Šajda/Zell Schaida. Župan Sel je socialist Engelbert Wassner, njegova stranka SPO pa ima v občinskem svetu 6 mandatov. Štiri ima slovenska enotna lista (EL), enega pa ljudska stranka (OVP).
V Selah, kjer je večinska govorica še vedno slovenska, segajo začetki kulturne dejavnosti v leti 1902, ko je bilo ustanovljeno tamburaško društvo. Pet let je bilo prvič omenjeno ime Planina, njegov predsednik pa je bil Valentin Hribernik, po domače Mali Žnidar. Za razcvet kulturne dejavnosti je imel veliko zaslug župnik Alojz Vavti. Na njegovo pobudo so leta 1930 zgradili farni dom, ki je bil eden prvih slovenskih kulturnih domov na Koroškem. V njem so igrali, peli in plesali, organizirali tečaje, ki jih je vodila znana koroška pesnica in organizatorka kulturne dejavnosti Milka Hartman iz Podjune, poslušali radio in uredili knjižnico. Župnik Alojz Vavti je bil prvi knjižničar. Nacisti so se hudo znesli nad slovensko zavednimi Selani. Trinajst so jih leta 1943 obglavili na Dunaju. Njim v čast so Selani na pročelju farne cerkve vgradili spominsko ploščo, pred katero se je med obiskom Sel žrtvam poklonil tudi nekdanji predsednik Republike Avstrije Rudolf Kirschlaeger. Po vojni so na pobudo župnika Alojza Vavtija in kaplana Ivana Matka najprej obnovili, leta 1964 pa zgradili novo cerkev s farnim domom. Selani so z gledališkimi predstavami po zaslugi režiserja Francija Končana obogatili kulturno dejavnost. V Kotu deluje tudi Slovensko prosvetno društvo, ki se imenuje po nekdanjem županu Sel Hermanu Veliku. Selani so ponosni na svoj mešani pevski zbor, ki se uvršča med najkakovostnejše slovenske pevske zbore na Koroškem, na likovne razstave in srečanja in na oddelek Slovenske glasbene šole, v katerem poučuje Roman Verdel iz Borovelj, ravnatelj Slovenske glasbene šole na Koroškem. Roman Verdel, znan koroški glasbenik, je tudi zborovodja komornega zbora v Borovljah in zbora Slovenske gimnazije v Celovcu.