Ustanavljajo zavod za kulturo
Občina Škofja Loka bi morala imeti zavod za kulturo, ki bi usklajeval delo 31 kulturnih društev, upravljal novo kulturno dvorano, z njegovo pomočjo pa bi bila lažje izvedljiva tudi uprizoritev Škofjeloškega pasijona.
Škofja Loka - Takšni utemeljitvi so prisluhnili škofjeloški svetniki ob prvi obravnavi predloga odloka o ustanovitvi Zavoda za kulturo Škofja Loka. Pri delovanju slednjega bi se lahko oprli na dobro prakso, ki jo že imajo z zavodom za šport, je dejal župan Igor Draksler. Vsi zavodi, ki jih je ustanovila občina, pa očitno ne delujejo tako dobro kot zavod za šport, saj je kar iz dveh odborov občinskega sveta prišla pobuda, naj preveri delovanje teh zavodov in razmisli o smiselnosti njihovega obstoja. Več svetnikov je bilo kritičnih do predloga, češ da so drugi projekti potrebnejši. Zorica Škorc (GŽS) denimo omenja vrtce in knjižnico, Anton Peršin (SDS) pa celo meni, da gre pri ustanovitvi zavoda, ki bi imel zaposlenega le direktorja, za »zadovoljitev kadrovskih potreb iz političnih krogov blizu županu«.
Janez Jenko (SLS) ustanovitvi zavoda nasprotuje zaradi stroškov, ki bi jih predstavljala direktorjeva polletna plača (22 tisoč evrov), češ da je to preveč. Po njegovem mnenju pa bi bil zavod namenjen temu, da imamo preveč družboslovno izšolanih ljudi, ki jih je treba nekje zaposliti. Tomaž Krpič (SD) ustanovitev zavoda podpira, češ da bo združil razpršeno kulturo na Loškem in ji dal strokovno podporo, opozarja pa na racionalno delovanje zavoda. Več svetnikov je opozorilo na nedodelano besedilo odloka, kar je treba do prihodnjega branja spremeniti, pojavilo pa se je tudi več vprašanj, povezanih s Škofjeloškim pasijonom. Tu gre za samostojen projekt, urejen s posebnim odlokom. Njegova izvedba pa terja velike organizacijske napore, ki jim bodo po mnenju predlagateljev ustanovitve zavoda za kulturo v okviru takšne institucije lažje kos. Zavod za kulturo pa bi vzdrževal tudi pasijonsko kondicijo, zatrjujejo predlagatelji.