V kinu Center se ta čas izvajajo nujna vzdrževalna dela. (Foto: Gorazd Kavčič)

Dvorano želijo ohraniti

Mestni svetniki so občinski upravi predlagali, naj na vsak način poskuša odkupiti kino Center.

V dvorani kina Center se ta čas odvijajo vzdrževalna dela. »Ker je objekt v dokaj slabem stanju, še vedno ne moremo postreči z natančnim odgovorom, koliko časa bodo dela potekala in kakšna bo njihova vrednost,« so sporočili iz Koloseja. Šele potem, so še dodali, bodo lahko natančneje določili nove vsebine. Razmišljajo o ureditvi treh kinodvoran, v sklopu objekta naj bi bil tudi igralni salon, so še potrdili v Koloseju.

Kranj – Ugibanj, kaj bo s kinom Center, ki je minuli teden zaprl vrata, je vse več. Načrti, da bi v njem uredili veliko koncertno dvorano, so očitno dokončno padli v vodo. Mnogi pa dvomijo, da bo na tem mestu še kdaj tudi kino. Ta čas se v njem odvijajo vzdrževalna dela, tako da je skozi polepljena okna mogoče videti zgolj sedeže, ki so jih znosili v avlo.

»Kranj, ki se predstavlja kot Prešernovo in kulturno mesto, je ostal brez edinega kina in s tem tudi večnamenske dvorane,« je na zadnji seji mestnega sveta med drugim opozorila svetnica Nada Mihajlovič in ob tem zagrenjeno pripomnila, da smo imeli včasih dve kinodvorani in še celo letni kino. Za ohranitev dvorane se je v imenu vseh tistih, ki so peli pod milim nebom na Glavnem trgu, zavzel tudi Matevž Kleč. »Kino Center je treba zaščititi pred 'trapastimi' posegi, posebno, ker je dvorana na nadvse primernem kraju.« Občinski upravi je predlagal, naj se znova obrne na KD Group, ki je lastnica Koloseja, in s pomočjo uspešnih kranjskih podjetij še enkrat poskuša odkupiti dvorano. To je še podkrepila Nada Mihajlovič z izjavo, da je njihova moralna dolžnost, da se dvorana reši pred nameni sodobnih kapitalistov.

 

»Če bi želeli kupiti, bi moral nekdo najprej prodajati,« je dejal direktor občinske uprave Aleš Sladojevič in dodal, da so se s predstavniki Koloseja pogovarjali o tem, da bi dvorano obdržali enovito, a na to ne pristajajo. »Želijo urediti tri kinodvorane, v preddverju pa bi bila igralnica.« Vse posege, je še dodal, bodo opravili znotraj stavbe, zato ne potrebujejo niti njihovih soglasij. Sicer pa naj bi po njegovih besedah že konec leta v Kranju dobili osem kinodvoran – pet se jih gradi, tri pa naj bi uredili v nekdanjem kinu Center. Podžupan Igor Velov je kljub temu obljubil, da bodo še enkrat poskušali stopiti v stik z lastniki in si pri tem pomagati z njihovimi nasveti.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / petek, 22. junij 2007 / 07:00

Prvič Karničnik pred Klinarjem

Jesenice - Na kopališču Ukova imajo še edini v Sloveniji 10-metrski stolp, ki omogoča izvedbo tekem v skokih v vodo. Za popestritev poletne sezone so se pri Zavodu za šport Jesen...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 22. december 2006 / 06:00

Umetniški vtis

Pri izdelovanju blejskega laboda je bil pomemben predvsem umetniški vtis. Veslači so se naloge lotili zelo resno. Njihova kreacija je bila zmagovalna. Lesce so dobile novo oazo zabave, Finci pa so v L...

Prosti čas / petek, 22. december 2006 / 06:00

Brat vse vidi, Brat vse ve: Naša sreča, vaša sreča

Novinarska redakcija velikega brata se bo v novem letu selila v nove prostore. Mali brat ostaja vaš človek.

Prosti čas / petek, 22. december 2006 / 06:00

Nominator 229

Lep čas je in zanimivi dnevi so. Tako in drugače. Pravzaprav ne mine dan, večer, ko se v različnih družabnih okoljih poslavlja od iztekajočega se leta. A vselej s približno enakim kontek...

Kultura / petek, 22. december 2006 / 06:00

Glasbena šola za božič

Na Božičnih koncertih v ponedeljek in torek so se Kranjčanom predstavili mladi glasbeniki kranjske glasbene šole.

Kultura / petek, 22. december 2006 / 06:00

Spet evforičen do srca

Veliki božični koncert na kranjski gimnaziji je še enkrat dokazal, kako briljantno glasbeno prihodnost imamo Kranjčani. S koncertno dvorano ta še bolj žlahtna.