Na snegu so uživale mlade mamice Špela Bračun z Zalo, Tina Bogataj s Piko in Barbara Kalan s Tijo. (Foto: Vilma Stanovnik, Tina Dokl, Gorazd Kavčič)

Ponosni na svoja dekleta

Znani smučar v slogu telemark, trenutno pa tudi direktor reprezentance telemark smučarjev Urban Simčič je rojstni dan proslavil v družbi svojih deklet, letošnji Pokal Loka pa bo domačinom ostal v lepem spominu zaradi dvojne zmage simpatične Ule.

Slovenski smučarski navdušenci so končno spet prišli na svoj račun, saj so v zadnjih tednih tako fantje kot dekleta začeli razveseljevati z vedno boljšimi rezultati. Tudi smučarji in smučarke v slogu telemark niso izjema, a še bolj kot dobrih uvrstitev svoje ekipe se je pred kratkim svoje nove punce razveselil direktor telemark reprezentance, Kranjčan Urban Simčič. Le malo po vstopu v Kristusovo leto je pričakal rojstvo druge hčerke, Katje Zoje. Katja je sicer na svet prijokala skoraj mesec prej, kot so jo pričakovali, kljub temu pa sta se z mamico Leo potrudili, da sta se prejšnji teden že pridružili praznovanju Urbanovega 33. rojstnega dneva v gostilni Dežman na Kokrici. Seveda se je velike druščine prijateljev, sosedov in sorodnikov najbolj razveselila še ne triletna Sara Lina, ki je z dobro voljo zabavala vse po vrsti, tudi staro mamo Marijo Simčič, sicer ravnateljico kranjske ekonomske šole.

Veliko razlogov za veselje pa so imeli minuli konec tedna tudi organizatorji 33. Pokala Loka. Potem ko se jim je na uvodni slovesnosti za dolgoletno delo pri pripravi enega največjih otroških tekmovanj zahvalil tudi predsednik države dr. Danilo Türk in so punce skupine Foxy teens dodobra razgrele srca Škofjeločanov, je za veliko veselje na tekmi poskrbela mlada škofjeloška smučarka, Ula Hafner. Ula je tako s slalomsko kot veleslalomsko zmago napovedala, da se nam, kljub trenutno bolj prazni smučarski blagajni, ni bati za nove rodove slovenskega smučanja.

Smo pa na Starem vrhu lahko videle kar nekaj nekdanjih smučarjev in smučark, ki so si tekmo ogledali v družbi svojih naraščajnikov. Najbolj nasmejane med vsemi so bile nekdanje škofjeloške smučarke Špela Bračun, Barbara Kalan in Tina Bogataj, ki so na smučišče pripeljale tudi svoje hčerkice. Tako je na snegu že uživala Špelina hčerkica Zala, ki je 1. januarja upihnila prvo svečko, nanjo pa je zlasti ponosen očka Tomaž Vnuk, ki te dni doživlja veliko veselja tudi z ekipo ZM Olimpije, ki ji je v prvi sezoni igranja v ligi EBEL uspel pravi podvig, uvrstitev v polfinale. Zaradi tekme Tomaža tudi ni bilo na Stari vrh, zato pa je bil med navijači »upokojeni« skakalec, sedaj pa trener Jure Radelj, ki je vmes zabaval punce, predvsem seveda svojo Barbaro in hčerko Tijo. Se je pa prvih snežnih radosti veselila tudi najmlajša med dekleti, Pika, ki je sicer še premajhna za prve korake na snegu, zagotovo pa jo bo mamica Tina kmalu postavila na smuči ali pa v roko dala hokejsko palico, kajti Tina Bogataj je tudi odlična igralka dvoranskega hokeja in članica najboljše slovenske floorball ekipe InSport Škofja Loka.

         

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / / 12:12

Na Pokljuki vse bolj živahno

Poleg naše biatlonske reprezentance so minule dni na Rudnem polju trenirale tudi ekipe Rusije, Ukrajine in Češke.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Ribe na žaru

Ribe dobivajo pri peki na žaru vse več privržencev.

Kronika / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Nesreče

Vinjeni povzročili nesreče Kranj, Škofja Loka, Mojstrana - Policija poroča o treh prometnih nesrečah, ki so jih minuli konec tedna povzročili vinjeni...

Zanimivosti / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Tito spet pozdravil Gorenjce

Tako v Bohinju kot na Bledu, kamor se je skupaj s spremstvom in soprogo Jovanko v soboto pripeljal z muzejskim vlakom, sta Tita pričakala župana in številni navdušenci.

Nasveti / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Ekstremizem na pohodu

Ekstremizem v športu je nekaj, kar preziram, čeprav nimam razloga za to. Če gremo v potankosti, potem si moramo priznati, da je vsak vrhunski šport nekakšen ekstrem, ampak tu ni stran, na kateri bi pi...

Gospodarstvo / torek, 17. maj 2011 / 07:00

Po dobičku druga banka v Sloveniji

Delničarji Gorenjske banke bodo na četrtkovi skupščini odločali o predlogu, da bi za dividende namenili še 41 evrov (bruto) na delnico, skupno torej sedemdeset evrov.