Gasilska za spomin (Foto: Gorazd Kavčič)

Gasilski veleslalom na Krvavcu

Prostovoljno gasilsko društvo Primskovo Kranj je organiziralo občinsko tekmovanje na Krvavcu. Med vratca se je pognalo skoraj petdeset udeležencev.

Kranj - Prostovoljno gasilsko društvo (PGD) Primskovo Kranj je organiziralo tekmovanje v veleslalomu za prostovoljna gasilska društva Gasilske zveze Mestne občine Kranj. Tekma je bila v nedeljo na Krvavcu, prijavilo se je 47 tekmovalcev, od pionirk in pionirjev, mladink in mladincev ter članic in članov. Sestavili so tudi deskarsko kategorijo. Progo so tekmovalci odpeljali samo enkrat, tako da »popravljanje« rezultata v drugo ni bilo možno. Bolj kot pehanje za rezultatom so starejši udeleženci poudarili druženje. »Zame je to predvsem rekreacija, sprostitev. Pridem vsako leto,« je povedal Marjan Pucelj iz PGD Primskovo. Darja Pelko, soproga poveljnika PGD Primskovo, je bila navdušena: »Letos sem tekmovala prvič, proga je bila odlična.« »Že tradicionalno se udeležujem tega tekmovanja. Pridem tudi zaradi druženja, lepega vremena, svežega zraka,« je povedal Aleš Kern iz PGD Primskovo. Branko Rozman iz PGD Stražišče je še pred razglasitvijo rezultatov napovedal: »Zmaga je naša.« Tako je tudi bilo, saj je Rozman dosegel najboljši čas proge. »Vsa pohvala PGD Primskovo za dobro organizacijo, upam pa, da bo naslednje leto udeležencev še več iz čim več društev,« je še povedal Rozman.

Mlajši udeleženci tekmovanja pa so zvesto sledili sekundam in stotinkam sekund. »Želel sem preizkusiti, kako hiter sem lahko. Mislim, da mi je šlo dobro,« je povedal Nejc Vehar iz PGD Primskovo. In kaj gasilci porečejo na to, ali so hitreje na kraju požara ali na cilju veleslaloma? »Hitreje pridem do kraja požara kot s smučkami skozi cilj,« je povedal Primož Štraus iz PGD Primskovo.

»Tekmovanje smo letos organizirali že desetič; prvih osem let samo za PGD Primskovo, zadnji dve leti pa je to postalo občinsko tekmovanje. Med ženskami je slavila Nina Košnik, med pionirji Karin Košnik, med deskarji Janez Gabron, med mladinkami Anita Žgavec, med mladinci Anže Žgavec, med člani pa Branko Rozman. Društva so se uvrstila takole: pokal je šel v roke PGD Primskovo, drugo mesto je zasedlo PGD Stražišče, tretje pa PGD Suha. »Letos je bilo več udeležencev kot lani, glavna nagrada pa je vikend vožnja z Land Cruiserjem, ki jo je prispevala Avto hiša Toyota Lovše,« je povedal organizator Mitja Zupan.

       

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / ponedeljek, 27. junij 2011 / 07:00

Puhartovi umetniki se predstavljajo

Kranj - Minulo sredo so avlo Mestne občine Kranj napolnili številni umetniki vseh starosti, ki so od lanske jeseni do prek kratkim ustvarjali v ateljeju Puhart. Petra, Zmago

Objavljeno na isti dan


Šport / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Nogometaši Triglava Gorenjske vendarle v 2. ligi

Kranj – Potem ko je le nekaj dni pred žrebom parov za novo tekmovalno sezono vodstvo ekipe Zavrča sporočilo, da izstopajo iz slovenske nogometne drugoligaške konkurence, so na da...

Kranj / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Postavili temeljni kamen novega naselja

Včeraj je kranjski Gradbinec (del Skupine Primorje) postavil temeljni kamen nove stanovanjske soseske Planina jug (ob Qlandii).

Zanimivosti / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Anketa: Iz šolskih klopi na brezskrbne počitnice

Učenci so pred dnevi šolske torbe dokončno obesili na klin in začeli uživati v brezskrbnih počitnicah. V Kranju smo mlade povprašali, ali so zadovoljni z učnim uspehom in kako bodo preživljali proste...

Gospodarstvo / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Sprejeta uredba o fitofarmacevtskih sredstvih

Ljubljana - Kmetijski ministri Evropske unije so pod vodstvom slovenskega ministra Iztoka Jarca sprejeli uredbo o dajanju fitofarmacevtskih sredstev v promet. Dokazano kancerogen...

Zanimivosti / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Zakaj pa ne po francosko?

Te dni bo vsaj del Kranja in Kranjčanov resnično zaživel po francosko.