Težak položaj košarkarjev

Radovljica - Radovljiški košarkarji, ki nastopajo v 2. košarkarski ligi zahod, so v 15. in 16. krogu doživeli dva poraza. V 15. krogu so gostovali pri trenutno vodilni ekipi Šenčur CP Kranj in visoko izgubili z rezultatom 91:65. V polčasu so zaostajali za sedemnajst točk (52 : 35), tretjo četrtino so celo dobili (20:13), zadnja je pripadla gostiteljem (26 : 10). Koše za Radovljico so dosegli: Domevščik 12, Šteh 12, Čujovič 12, L. Završnik 11, Babič 9, Plecity 4, Budkovič 4, Jelušič 1. V 16. krogu je v Radovljici gostovala tretjeuvrščena ekipa Tolmina. Gostje so slavili z rezultatom 76:67. Naši košarkarji so slabo začeli in po prvi četrtini zaostajali za devet točk, do polčasa so zaostanek zmanjšali le na štiri točke (42 : 38), kot že nekajkrat letos pa je bila usodna tretja četrtina, ki so jo gostje dobili s 17 : 8. Zadnja četrtina je pripadla gostiteljem (21 : 17). Koše za Radovljico so dosegli: L. Završnik 16, Budkovič 16, Šteh 14, Čujovič 11, Domevščik 5, J. Završnik 3, Zupan 2. Radovljičani so se po dveh zaporednih porazih znašli v težkem položaju in se jim obeta boj za obstanek. Trenutno zasedajo enajsto, predzadnje mesto. Na desetem mestu, z zmago več, je ekipa Kolpe, ki v Radovljici gostuje danes. Tekma se bo začela ob 17.30.

Zgodilo se je

Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949