Osvežitev legende

Lepotno in tehnično pomlajeni Jeep Grand Cherokee vstopa v tretje generacijsko obdobje.

Jeepov Grand Cherokee je od začetka devetdesetih let poosebljal luksuzen športno terenski avtomobil, ki ga je ameriška avtomobilska znamka, del Chryslerja, uspešno spremenila v legendo. Nova, tretja generacija, je razpoznavna po manjših spremembah zunanjosti, dodatno težo pa ji dajejo tudi tehnične novosti. Spredaj kraljuje velika maska hladilnika s sedmimi pokončnimi režami, samozavesten videz poudarjajo še novi ksenonski žarometi. Notranjost je odslej še bolj naravnana na udobje voznika in potnikov, kar poleg novih, preglednejših merilnikov, dokazujejo tudi kakovostni materiali oblog in sedežnega oblazinjenja. Evropsko najbolj všečen pogonski stroj ostaja 3,0-litrski šestvaljnik (160 kW/218 KM), na voznike z večjo mero adrenalina v krvi pa meri 6,1-litrski bencinski osemvaljnik (309 kW/420 KM) v različici SRT8, ki je razpoznavna tudi po rahlo drugačni zunanjosti in znižanem podvozju. Poleg tega sta v motorni paleti še dva bencinska osemvaljnika, šibkejši 4,7-litrski (170 kW/231 KM) in močnejši 5,7-litrski (240 kW/236 KM), ki pri manjših obremenitvah samodejno izključi štiri valje. Ob tem ima Grand Cherokee na novo uglašeno podvozje, terenske zmogljivosti pa glede na motor izkazuje z dvema različnima pogonskima sistemoma. Osnovni je quadra trac II s prenosom moči na prednji ali zadnji kolesi glede na oprijem, naprednejši quadra drive II ima dodan sprednji in zadnji elektronski diferencial. Osnovna izvedba s turbodizelskim motorjem je naprodaj za 39.990 evrov, najmočnejši SRT8 pa stane 67.990 evrov.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / petek, 31. maj 2013 / 13:46

Rožleti se nikogar ne bojijo

Program Rožle uspešno koraka proti svojemu zaključku. Za nami sta že dve tretjini z letnim načrtom predvidenega programa.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / nedelja, 24. februar 2008 / 07:00

Na Eurosanku navdušila Pokljuška ribolovna cona

V Športno-rekreacjskem centru na Rudnem polju na Pokljuki je petič zapored potekalo zabavno in atraktivno tekmovanje Eurosank.

Šport / nedelja, 24. februar 2008 / 07:00

Vesna Fabjan svetovna prvakinja

Smučarska tekačica iz Besnice je naslov svetovne prvakinje do 23 let osvojila v sprintu.

Šport / nedelja, 24. februar 2008 / 07:00

Jeseniški hokejisti ostali brez polfinala

V Linzu je danes zvečer potekala 5. tekma četrtfinala lige EBEL, v kateri sta se pomerili ekipi domačega Liwset BW Linza in Acroni Jesenic.

Splošno / nedelja, 24. februar 2008 / 07:00

Dražji plin, dražje ogrevanje

S prvim januarjem se je zaradi podražitve zemeljskega plina variabilni del cene za ogrevanje povišal kar za 15 odstotkov.

Splošno / nedelja, 24. februar 2008 / 07:00

Ohranimo čisto vodo

Dvaindvajseti marec je svetovni dan voda. To je primeren trenutek, da opozorimo na vedenje, ki lahko pomaga ohranjati čiste vodne vire in zmanjšati porabo pitne vode.