Odslej tudi inženirji informatike

V Tehniškem šolskem centru (TŠC) Kranj bodo v prihodnjem študijskem letu začeli izvajati še višješolski strokovni program informatika.

Kranj – »S tem višja strokovna šola postaja novo jedro znanja s področja informacijske komunikacijske tehnologije in bo soustvarjala razmere za zagotavljanje dolgoročne konkurenčnosti te panoge v regiji,« sta poudarili direktorica TŠC Andreja Pogačnik in ravnateljica višje strokovne šole Branka Jarc Kovačič.

Program je prenovljen in posodobljen ter kreditno ovrednoten, zasnovan je modularno. S tem bodo študentom omogočili večjo izbirnost in fleksibilnost študija. »Raznolikost, pestrost in praktična usmerjenost višješolskega strokovnega programa informatika bodočim diplomantom zagotavlja ustrezne kompetence in s tem pospešuje njihovo zaposljivost,« sta še poudarili Andreja Pogačnik in Branka Jarc Kovačič. Svojo zaposlitev bodo lahko našli na področju svetovanja in tehnične podpore uporabnikom pri uporabi informacijske komunikacijske tehnologije, nameščanja, vzdrževanja in servisiranja informacijske komunikacijske opreme, načrtovanja in gradnje omrežij, nameščanja in administriranja strežnikov, razvijanja in uvajanja celovite programske rešitve ter izobraževanja uporabnikov s področja informacijske komunikacijske tehnologije.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / sreda, 13. julij 2022 / 17:57

Podarili šolske potrebščine

Krajevna organizacija Rdečega križa Primskovo je lokalni podružnični šoli podarila šolske potrebščine za učence.

Objavljeno na isti dan


Bled / petek, 24. avgust 2007 / 07:00

Bled potrebuje obe obvoznici

Stranka SLS je na Bledu pripravila okroglo mizo z ministroma Janezom Božičem in Janezom Podobnikom ter poslancem državnega zbora Mihaelom Prevcem o blejski obvoznici. Množičen odziv Blejcev.

Železniki / petek, 24. avgust 2007 / 07:00

V šolo v Selcih ne bo več teklo

Na telovadnici podružnične šole v Selcih v teh dneh prekrivajo streho, ki je dolga leta prepuščala vodo. Ravnatelj Franc Rant: "Občina Železniki bo morala bistveno več vlagati v šolske stavbe."

GG Plus / petek, 24. avgust 2007 / 07:00

Ležal boš 35 dni? Ti nisi normalen!

Medvoščan Grega Lunar je sodeloval v projektu Bed rest Valdoltra 2007. Bil je eden izmed desetih merjencev, katerih edina naloga je bila ležati celih 35 dni, dan in noč. Vstal je 3. avgusta.

Gospodarstvo / petek, 24. avgust 2007 / 07:00

Največ škode je na koruzi

Petkovo neurje s točo je na širšem območju od Kranja proti Šenčurju in Preddvoru povzročilo največ škode na koruzi. Na najbolj prizadetih območjih bo manjši pridelek, težje pa bo tudi spravilo.

Gospodarstvo / petek, 24. avgust 2007 / 07:00

Brez kupca za Grad Podvin

Zavarovalnici Triglav, ki je maja objavila vabilo k dajanju ponudb, ni uspelo prodati Hotela Grad Podvin.