Ozdravljene podgane
Zdrav človek ima tisoč različnih želja, bolan eno samo: ozdraveti. Kdo je to misel prvi izrekel, ne vem, vsekakor drži.
Četrtek, 14. junija
Eno je gotovo: nobenega smisla nima, zatiskati si oči pred resnico. In resnica je, da imam poleg adenokarcinoma desnega zgornjega pljučnega režnja in adenokarcinoze plevre še tipno povečane bezgavke, da se je torej rak lotil tudi mojih bezgavk, hvala bogu je nedotaknjena ostala glava. Prihodnjo sredo oziroma četrtek me na Golniku čaka prvi od napovedanih šestih ciklov kemoterapije s »koktajlom« Cisplatina in Gemcitabina. Vsekakor zaupam sreči. Razen sreči, zaupam tudi sebi ter uradnim in neuradnim zdravnikom in znanstvenikom; pri prof. dr. Branetu Kobalu, recimo, sem naročena v torek ob devetih zjutraj, pri Petru Papugi pa isti dan ob treh popoldan.
Noben dogodek me ne prevzame bolj, kot me prevzame naključje. Tokrat se mi zgodi naslednje. Sprehajam se po Rožniku in razmišljam, kaj in kako po kemoterapiji. Med razmišljanjem me po prenosnem telefonu pokliče Andrej, (ki je, mimogrede, zaradi moje diagnoze še vedno čisto iz sebe) in mi ves navdušen pove, da je med staro šaro pri nekem znancu pravkar odkril napravo, ki je zelo verjetno eden prvih frekvenčnih generatorjev, ki ga je med obema vojnama razvil Američan dr. Raymond Royal Rife. Da bi bilo naključje še večje, sva z Andrejem prav včeraj brskala po Internetu in našla o njem članek, objavljen v reviji Viva.
Namreč. Leta 1920 je dr. Raymond Royal Rife vzgojil kulturo virusa, za katero je verjel, da povzroča raka. Virus je izoliral in ga vbrizgal štiristo podganam. Vse so zbolele za obliko raka, ki se navadno pojavlja pri ljudeh. Ko je Rife opazoval viruse, je odkril, da odmirajo, če jih izpostavi delovanju elektromagnetnega polja z natanko določeno frekvenco. Podgane je izpostavil frekvencam, o katerih je domneval, da delujejo proti tej obliki raka, in vseh štiristo je ozdravelo.
Leta 1931 so na univerzi v Južni Kaliforniji izbrali šestnajst bolnikov v zadnji, terminalni fazi raka. Odbor za raziskave človeka je odobril raziskavo. Pod nadzorom ekipe vrhunskih zdravnikov je dr. Raymond Royal Rife opravil terapijo z elektromagnetnimi pulzi. Po treh mesecih je komisija ugotovila štirinajst primerov popolne klinične ozdravitve. Pozneje so tudi ostala dva bolnika razglasili za klinično zdrava. Ampak. Rifeovega zmagoslavja je bilo tako rekoč čez noč konec. Takratni medicinski in farmacevtski lobi sta v njegovem izumu videla grožnjo svojim velikim dobičkom. Rifeovi zagovorniki so se obrnili proti njemu in v javnosti povsem izničili pomen njegovega dela. Njegov svetovno znani mikroskop so ukradli, uničili opremo, njegovo kliniko v San Diegu je dvakrat zajel požar, Rifeovi rokopisi in delo so izginili z obličja zemlje. Srečno naključje pa je hotelo, da je nekaj zdravnikov in inženirjev rekonstruiralo Rifeov frekvenčni aparat in dragoceno dediščino ohranilo pri življenju. Leta 1986 je knjiga Zdravljenje raka avtorja Barryja Lynesa Rifeovo tehnologijo vnovič oživela. (Se nadaljuje.)